zabiegi na stopy

Podolog – specjalista do zadań specjalnych. Leczenie odcisków, haluksów, grzybicy

Choć na co dzień ukryte przed ludzkim wzrokiem, są niezwykle ważne. Dotyczą ich też różnego rodzaju dolegliwości, mniej lub bardziej przykre. Stopy, bo o nich mowa, często wymagają od nas specjalnych zabiegów. Nie z każdą przypadłością możemy sobie sami poradzić, haluksy, modzele, grzybica to problemy, które konsultujemy ze specjalistą. Ten pomaga dobrać odpowiedni sposób leczenia, przeprowadza zabiegi. W naszej przychodni zatrudniamy specjalistów, którzy służą pomocą pacjentom z problemami podologicznymi, czyli ściśle związanymi ze stopami. Kiedy pomoc podologa może okazać się niezbędna? Odciski, które sprawiają ból, modzele, haluksy, uciążliwa grzybica, brodawki, nadmierna potliwość to tylko niektóre z przypadłości, które leczą nasi specjaliści. Nasze stopy również potrzebują naszej troski, dlatego warto reagować na najmniejsze dolegliwości z nimi związane.

Problemy ze stopami. Kiedy potrzebny specjalista?

Zazwyczaj nie za bardzo zwracamy uwagę na nasze stopy, a kiedy pojawi się problem jest już zaawansowany, dlatego ciężko nam samodzielnie sobie z nim poradzić. Nawet początkowo niewielki odcisk może urosnąć do rangi schorzenia, którym musi zająć się specjalista. Nie mówiąc już o poważniejszych kłopotach, jak wrastające paznokcie, uciążliwa grzybica czy liczne brodawki. W takich sytuacjach konieczna jest konsultacja, prawidłowa ocena problemu, diagnoza, a następnie zastosowanie odpowiedniego leczenia, czy to farmakologicznego czy też w postaci konkretnego zabiegu. Właśnie wtedy dobrze jest udać się do podologa, osoby, która jak nikt inny umie zająć się stopami i skutecznie zlikwidować dolegliwości z nimi związane. Do podologa trafiają także osoby cierpiące na cukrzycę, których stopy wymagają specjalnego traktowania. Specjalista udziela również pacjentom porad, jak prawidłowo powinni dbać o stopy, jakich zabiegów pielęgnacyjnych wystrzegać się, a o jakie wzbogacić swoją higienę. Podologia to nie tylko leczenie, ale również profilaktyka, ponieważ to odpowiedni sposób obchodzenia się ze stopami pozwala zapobiec rozwojowi wielu zmian w ich obrębie.

Najczęstsze zabiegi podologiczne

Jednym z zabiegów, który wykonuje w naszej przychodni specjalista podolog jest usuwanie wrośniętych paznokci. To nie tylko problem kosmetyczny, ale również deformacja, która związana jest z dolegliwościami bólowymi i dyskomfortem. Wrastający paznokieć prowadzi również do komplikacji, dlatego należy jak najszybciej wyeliminować problem. Oferujemy nowoczesną metodę leczenia wrastających paznokci, tzw. Metodę Arkady. Leczenie przeprowadzane jest za pomocą urządzenia medycznego zwanego kostką Arkady, dzięki któremu zabieg jest bezbolesny, bezkrwawy, nie wymaga znieczulenia. Metoda ta pozwala również zrekonstruować płytkę paznokcia, dzięki czemu pacjenci nie tylko pozbędą się bólu, deformacji, ale również defektu kosmetycznego. Ich paznockie znów będą wyglądały pięknie. Zabieg jest krótki, trwa około 30 minut i nie wymaga zakładania opatrunku. Inne, często wykonywane zabiegi podologiczne to usuwanie odcisków, modzeli i brodawek, a także leczenie wszelkich deformacji w budowie, jak np. haluksy. Podologa można odwiedzić także w ramach profilaktyki, dlatego jeśli cokolwiek w wyglądzie stóp niepokoi naszych pacjentów, sugerujemy konsultację u podologa. Umożliwia to wczesne wykrycie defektów, schorzeń, deformacji, które mogą być szybko i skutecznie zlikwidowane. Zdrowie naszych pacjentów zaczyna się właśnie tam, na stopach.

Jeśli chcesz odwiedzić podologa, specjalistę do zadań specjalnych, wejdź na naszą stronę i umów się na konsultację. Zapraszamy do nas https://www.ortodentika.pl/!