1. Skaling – usuwanie kamienia nazębnego

W Ortodentice stosujemy oczyszczanie zębów w technolgii NO PAIN. Ultadzwieki pracują w sposób kontrolowany i nie powodują dyskomfortu w postaci nieprzyjemnych drgań. Woda niszczy cząsteczki złogów, doprowadza do ich pęknięcia i odrywania od powierzchni zębów.

Pacjentów traktujemy zawsze indywidualnie ,dlatego postaraliśmy się o urządzenie, które umożliwia nam zastosowanie różnych płynów do zabiegu. Możemy dezynfekować kieszonki dziąsłowe kiedy krwawią, stosować płyny odkażające w zapaleniach ropnych czy zastosować inne wskazane leki.

2. Piaskowanie zębów

To idealne uzupełnienie skalingu. Dzięki temu zabiegowi możemy oczyścić zęby z osadów i przebarwień, nawet tych trudnościeralnych, papierosów i środków spożywczych.

W Ortodentice mamy możliwość zastosowania różnych rodzajów piasku.

Jesteśmy w stanie zrobić piaskowanie naddziąśłowe, przydziąsłowe i nawet poddziąsłowe!

Mamy możliwości usunąć biofilm bakteryjny przy dziąsłach i w kieszonkach dziąsłowych, tak ważnych w chorobach przyzębia i wokół implantów. Trwale zmniejsza ilość bakterii.

Posiadamy najnowocześniejsze w Europie urządzenie do skalingu i piaskowania w technologii gwarantującej najwyższy komfort Pacjenta.

3. Polerowanie zębów

Powodzenie skalingu, piaskowania i ich skuteczność zależy od dokładnego wygładzenia (wypolerowania) oczyszczanej powierzchni zęba.

Polerowanie zębów zabezpiecza przed odkładaniem się płytki nazębnej na szorstkiej powierzchni – oczyszczanej powierzchni, oraz drażnieniem języka, warg i policzków szorstką powierzchnią zębów. Zabieg przeprowadzony jest przy użyciu szczoteczki, gumki profilaktycznej i specjalnej pasty polerskiej o odpowiedniej ziarnistości dostosowanej indywidualnie do potrzeb Pacjenta. W przestrzenie międzyzębowe mogą być zastosowane rożnego rodzaju paski ścierne.

4. Lakierowanie zębów

Lakierownie zębów polega na pokryciu powierzchni szkliwa lakierem z fluorem za pomocą specjalnych pędzelków. Lakier pozostawia się na zębach przez pewien czas, w wyniku czego stopniowo uwalnia jony fluorkowe.

Zabieg przeznaczony jest dla Pacjentów, którzy chcą znieść uczucie nadwrażliwości zębów, oraz zmniejszyć ryzyko powstawania próchnicy nawet o 40 %.

Wykonywany 2 razy do roku, na oczyszczone pozbawione kamienia nazębnego i osadów gwarantuje stabilność zdrowia zębów.

Dla Pacjentów z nietolerancją fluoru proponujemy HYDROKSYAPATYT.

Podczas aplikacji mieszaniny TEETHMATE DESENSITIZER w strukturze zęba dochodzi do reakcji chemicznej z wytworzeniem hydroksyapatytu. TEETHMATE DESENSITIZER jest stosowany w terapii nadwrażliwości zębów, poprzez trwałe i biozgodne zamykanie kanalików zębinowych, a także w leczeniu mikropęknięć w szkliwie

Stosujemy lakiery w zawiesinie, żelu, piance lub paście w zależności od wskazań dla Pacjenta.

5. Instruktaż higieny

W Ortodentice wszystko dzieje się na przykładzie samego Pacjenta.

Najpierw wybarwiamy jego płytkę nazębną, aby pokazać miejsca, które wykazują stosowanie słabszej siły czyszczącej i wymagają korekty. Naświetlamy również miejsca przeciążone naciskiem włosia szczotki i tego następstwa.

Następnie Pacjent sam przy higienistce myje zęby, aby zwrócić uwagę na Jego nawyki.

Dokonujemy wspólnej korekty sposobu szczotkowania, wskazujemy właściwą dla niego metodę.

Ważny jest dobór szczoteczki, zarówno twardości włosia, jak i rodzju napędu.

Uczymy jak zastosować nici międzyzębowe. Pokazujemy jak okręcać na palcach, aby zastosować szybko i skutecznie.

Prezentujemy rodzaje płynów do płukania jamy ustnej. Proponujemy lecznicze lub zwiększające komfort samopoczucia Pacjenta.

Uświadamiamy, że istnieje szereg dodatkowych elementów wspomagania higieny np. szczoteczki międzyzębowe, jednopęczkowe i inne.

6. Lakowanie zębów

Stosujemy je u dzieci na świeżo wyrznięte zęby, dla zabezpieczenia bruzd zęba przed osadzaniem się płytki nazębnej i zagrożeniem próchnicą. Najczęściej pokrywamy ząb lakiem białym, ale na życzenie posiadamy różne kolory materiału.

Lakowanie zawsze dotyczy zębów z bruzdami, czyli trzonowych i ewentualnie przedtrzonowych.

7. Laseroterapia

Biostymulacja laserowa poprawia terapeutyczne efekty zabiegów, zmniejsza ryzyko infekcji oraz istotnie przyspiesza regenerację uszkodzonych tkanek. Jest przy tym zabiegiem nieinwazyjnym i całkowicie bezbolesnym, dlatego można ją przeprowadzać zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci.

Laserem w ból i obrzęk
Wachlarz możliwości laseroterapii jest naprawdę duży. I tak, biostymulacja laserowa:
– przyspiesza gojenie się ran po zabiegach chirurgii stomatologicznej, takich jak ekstrakcja zębów, resekcja, wszczepianie implantów, gingiwektomia, przecinanie wędzidełka, sterowana regeneracji kości,
– dzięki swoim właściwościom sterylizującym działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo,
– zmniejsza krwawienie, likwiduje ogniska zapalne, łagodzi objawy bólowe,
– daje dobre efekty w leczeniu nerwobólów.