Dermatolog Agnieszka Polanowska przyjmuje w Ortodentice od 21.03.2019.

Konsultacje lekarskie oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Zapraszamy.

ortopeda lukow

Ortopedia regeneracyjna, czyli leczenie urazów

Medycyna regeneracyjna jest to młoda i szybko rozwijająca się dziedzina w medycynie. Do jej głównych celów należy leczenie i odtworzenie uszkodzonych tkanek u pacjenta dzięki zastępowaniu starych i chorych komórek przez młode komórki. Ta metoda znana jest również jako terapia komórkami macierzystymi lub ortopedia regeneracyjna. 

Czytaj dalej

ortopedia lukow

Zespół cieśni nadgarstka – nowa choroba cywilizacyjna?

W dobie uprzemysłowienia i komputeryzacji,duża część społeczeństwa wykonuje powtarzające się ruchy – czy to przy taśmie produkcyjnej czy podczas pisania na klawiaturze. Prowadzić może to do schorzenia, które powoduje dolegliwości bólowe, a może prowadzić nawet do niezdolności do pracy. O czym mowa? O zespole cieśni nadgarstka.

Czytaj dalej

dentysta lukow

Miej powód do uśmiechu!

Zęby leczone od młodego na ogół nie powinny sprawiać problemu. Są raczej ładne i zadbane, a razie potrzeby nawet wyprostowane przez aparat. Niektóre osoby mają jednak genetyczne skłonności do chorób przyzębia a nawet poważniejszych problemów. Wraz z postępem medycyny, rozwinęła się również stomatologia. Dziś w największych nawet problemach pomóc może chirurg szczękowy.

Czytaj dalej

leczenie chorob stop

Zadbaj o zdrowie stóp latem!

Stopy to podstawa naszego ciała. Niosą cały jego ciężar, a niegdyś – gdy jeszcze chodzono boso (co nadal jest praktykowane przez rdzennych mieszkańców niektórych terenów świata) badały teren, po którym człowiek stąpał. Chińczycy wierzą, że w stopach znajdują się zakończenia nerwowe wszystkich części ludzkiego ciała, dlatego za pomocą odpowiednich technik terapeutycznych, zajmując się tylko stopami właśnie, potrafią uleczyć inne organy.

Czytaj dalej

ortopedia regeneracyjna

Twoja krew Cię uleczy

Leczenie ortopedyczne kojarzy się przede wszystkim z licznymi prześwietleniami i gipsem, bądź innymi rodzajami stosowanymi do unieruchomienia kości. Ponadto wydawać by się mogło, że leczenie ortopedyczne trwać musi kilka długich miesięcy, zanim rany się zagoją, a kości zrosną. Jednak ortopedia regeneracyjna to nie tylko złamane kości, ale również schorzenia stawów, w tym zmiany zwyrodnieniowe. Terapia zaś wcale nie musi być długotrwała i bolesna, a to dzięki… własnej krwi.

Czytaj dalej

leczenie zmian skornych

Na pomoc skórze

Skóra to organ, który na co dzień pokazujemy innym. I choć liczy się wnętrze człowieka, to pierwsze wrażenie przy kontaktach z innymi ma ogromne znaczenie, dlatego warto zadbać, by skóra była czysta, zadbana, a nade wszystko zdrowa. Wiek młodzieńczy ma to do siebie, że skóra nie jest tak idealna jak byśmy chcieli, coraz częściej na problemy z trądzikiem narzekają też dorośli. Jest wiele metod walki z trądzikiem, brodawkami czy grzybicą – czyli najczęstszymi chorobami bariery ochronnej naszego organizmu.

Czytaj dalej

masaze lecznicze

Zamiast leków – masaż!

Walczysz z przewlekłym bólem, chcesz rozluźnić napięte mięśnie lub po prostu marzysz o odstresowaniu się. A może tym razem nie sięgaj po leki przeciwbólowe, które pomogą tylko na kilka godzin, a dodatkowo zaszkodzą innym narządom? Może warto poszukać innych, zdrowszych i bardziej skutecznych metod?

Czytaj dalej