Dermatolog Agnieszka Polanowska przyjmuje w Ortodentice od 21.03.2019.

Konsultacje lekarskie oraz zabiegi medycyny estetycznej.

Zapraszamy.

nakladki na zeby

Wybielanie zębów Prevdent – dlaczego warto zadbać o piękny i biały uśmiech

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że zdrowe i białe zęby to podstawa zadbanego wyglądu. Większość osób uważa, że piękny uśmiech dodaje nie tylko urody, ale także pewności siebie. Nic zatem dziwnego, że na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty wybielające, nie zawsze bezpieczne dla szkliwa. Na tym tle znacząco wyróżnia się preparat Prevdent. Co warto o nim wiedzieć?

Czytaj dalej

dermatolog

Dermatologia – co to takiego?

Jak wiadomo, skóra jest bardzo ważnym i największym organem człowieka. Zajmuje ona powierzchnię 2m2, natomiast może osiągnąć wagę aż do 5 kg. Skóra pełni wiele funkcji w organizmie człowieka, między innymi: wydala toksyny, przyjmuje składniki odżywcze oraz wspomaga utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.  Warto podkreślić, że choroby skóry mogą mieć różne podłoża.

Czytaj dalej

ortopeda

Ortopedia dziecięca – co to takiego?

Ortopedia dziecięca jest to leczenie chorób narządu ruchu u dzieci. Do najczęściej powtarzających się schorzeń można zaliczyć: wrodzone wady kończyny dolnej i górnej, dysplazję stawów biodrowych, a także nabyte wady postawy, jak koślawe kolano czy skrzywienie kręgosłupa. Dlaczego takie wady postawy dotykają właśnie dzieci?

Czytaj dalej

Chirurgia stomatologiczna metodą na piękny uśmiech

Piękne, zadbane zęby to wizytówka każdego człowieka. Jednak nie każdy został obdarzony zdrowym uśmiechem. Niektórzy muszą się wspierać w dbaniu o jamę ustną metodami przeznaczonymi do tego celu. Jedną z takich metod jest chirurgia stomatologiczna, w skład której wchodzi między innymi zabieg wszczepiania implantu, tak zwanego implantu stomatologicznego.

Czytaj dalej

ortopedia

Fala uderzeniowa – kiedy należy zastosować dany zabieg?

W dzisiejszych czasach, w obecnym trybie życia, coraz więcej osób cierpi na takie schorzenia jak: bólu w karku, łokcia tenisisty, ból ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, czy ostroga piętowa. W takim przypadku niezbędna jest odpowiednia diagnoza oraz rehabilitacja. Jednym z zabiegów, które mogą pomóc w takim schorzeniu jest między innymi zabieg fali uderzeniowej.

Czytaj dalej

ortopeda lukow

Ortopedia regeneracyjna, czyli leczenie urazów

Medycyna regeneracyjna jest to młoda i szybko rozwijająca się dziedzina w medycynie. Do jej głównych celów należy leczenie i odtworzenie uszkodzonych tkanek u pacjenta dzięki zastępowaniu starych i chorych komórek przez młode komórki. Ta metoda znana jest również jako terapia komórkami macierzystymi lub ortopedia regeneracyjna. 

Czytaj dalej

ortopedia lukow

Zespół cieśni nadgarstka – nowa choroba cywilizacyjna?

W dobie uprzemysłowienia i komputeryzacji,duża część społeczeństwa wykonuje powtarzające się ruchy – czy to przy taśmie produkcyjnej czy podczas pisania na klawiaturze. Prowadzić może to do schorzenia, które powoduje dolegliwości bólowe, a może prowadzić nawet do niezdolności do pracy. O czym mowa? O zespole cieśni nadgarstka.

Czytaj dalej

dentysta lukow

Miej powód do uśmiechu!

Zęby leczone od młodego na ogół nie powinny sprawiać problemu. Są raczej ładne i zadbane, a razie potrzeby nawet wyprostowane przez aparat. Niektóre osoby mają jednak genetyczne skłonności do chorób przyzębia a nawet poważniejszych problemów. Wraz z postępem medycyny, rozwinęła się również stomatologia. Dziś w największych nawet problemach pomóc może chirurg szczękowy.

Czytaj dalej

leczenie chorob stop

Zadbaj o zdrowie stóp latem!

Stopy to podstawa naszego ciała. Niosą cały jego ciężar, a niegdyś – gdy jeszcze chodzono boso (co nadal jest praktykowane przez rdzennych mieszkańców niektórych terenów świata) badały teren, po którym człowiek stąpał. Chińczycy wierzą, że w stopach znajdują się zakończenia nerwowe wszystkich części ludzkiego ciała, dlatego za pomocą odpowiednich technik terapeutycznych, zajmując się tylko stopami właśnie, potrafią uleczyć inne organy.

Czytaj dalej