nakladki na zeby

Wybielanie zębów Prevdent – dlaczego warto zadbać o piękny i biały uśmiech

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że zdrowe i białe zęby to podstawa zadbanego wyglądu. Większość osób uważa, że piękny uśmiech dodaje nie tylko urody, ale także pewności siebie. Nic zatem dziwnego, że na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty wybielające, nie zawsze bezpieczne dla szkliwa. Na tym tle znacząco wyróżnia się preparat Prevdent. Co warto o nim wiedzieć?

Czytaj dalej

dermatolog

Dermatologia – co to takiego?

Jak wiadomo, skóra jest bardzo ważnym i największym organem człowieka. Zajmuje ona powierzchnię 2m2, natomiast może osiągnąć wagę aż do 5 kg. Skóra pełni wiele funkcji w organizmie człowieka, między innymi: wydala toksyny, przyjmuje składniki odżywcze oraz wspomaga utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.  Warto podkreślić, że choroby skóry mogą mieć różne podłoża.

Czytaj dalej

ortopeda

Ortopedia dziecięca – co to takiego?

Ortopedia dziecięca jest to leczenie chorób narządu ruchu u dzieci. Do najczęściej powtarzających się schorzeń można zaliczyć: wrodzone wady kończyny dolnej i górnej, dysplazję stawów biodrowych, a także nabyte wady postawy, jak koślawe kolano czy skrzywienie kręgosłupa. Dlaczego takie wady postawy dotykają właśnie dzieci?

Czytaj dalej

Chirurgia stomatologiczna metodą na piękny uśmiech

Piękne, zadbane zęby to wizytówka każdego człowieka. Jednak nie każdy został obdarzony zdrowym uśmiechem. Niektórzy muszą się wspierać w dbaniu o jamę ustną metodami przeznaczonymi do tego celu. Jedną z takich metod jest chirurgia stomatologiczna, w skład której wchodzi między innymi zabieg wszczepiania implantu, tak zwanego implantu stomatologicznego.

Czytaj dalej

ortopedia

Fala uderzeniowa – kiedy należy zastosować dany zabieg?

W dzisiejszych czasach, w obecnym trybie życia, coraz więcej osób cierpi na takie schorzenia jak: bólu w karku, łokcia tenisisty, ból ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, czy ostroga piętowa. W takim przypadku niezbędna jest odpowiednia diagnoza oraz rehabilitacja. Jednym z zabiegów, które mogą pomóc w takim schorzeniu jest między innymi zabieg fali uderzeniowej.

Czytaj dalej

leczenie chorob stop

Zadbaj o zdrowie stóp latem!

Stopy to podstawa naszego ciała. Niosą cały jego ciężar, a niegdyś – gdy jeszcze chodzono boso (co nadal jest praktykowane przez rdzennych mieszkańców niektórych terenów świata) badały teren, po którym człowiek stąpał. Chińczycy wierzą, że w stopach znajdują się zakończenia nerwowe wszystkich części ludzkiego ciała, dlatego za pomocą odpowiednich technik terapeutycznych, zajmując się tylko stopami właśnie, potrafią uleczyć inne organy.

Czytaj dalej

ortopedia regeneracyjna

Twoja krew Cię uleczy

Leczenie ortopedyczne kojarzy się przede wszystkim z licznymi prześwietleniami i gipsem, bądź innymi rodzajami stosowanymi do unieruchomienia kości. Ponadto wydawać by się mogło, że leczenie ortopedyczne trwać musi kilka długich miesięcy, zanim rany się zagoją, a kości zrosną. Jednak ortopedia regeneracyjna to nie tylko złamane kości, ale również schorzenia stawów, w tym zmiany zwyrodnieniowe. Terapia zaś wcale nie musi być długotrwała i bolesna, a to dzięki… własnej krwi.

Czytaj dalej

leczenie zmian skornych

Na pomoc skórze

Skóra to organ, który na co dzień pokazujemy innym. I choć liczy się wnętrze człowieka, to pierwsze wrażenie przy kontaktach z innymi ma ogromne znaczenie, dlatego warto zadbać, by skóra była czysta, zadbana, a nade wszystko zdrowa. Wiek młodzieńczy ma to do siebie, że skóra nie jest tak idealna jak byśmy chcieli, coraz częściej na problemy z trądzikiem narzekają też dorośli. Jest wiele metod walki z trądzikiem, brodawkami czy grzybicą – czyli najczęstszymi chorobami bariery ochronnej naszego organizmu.

Czytaj dalej

masaze lecznicze

Zamiast leków – masaż!

Walczysz z przewlekłym bólem, chcesz rozluźnić napięte mięśnie lub po prostu marzysz o odstresowaniu się. A może tym razem nie sięgaj po leki przeciwbólowe, które pomogą tylko na kilka godzin, a dodatkowo zaszkodzą innym narządom? Może warto poszukać innych, zdrowszych i bardziej skutecznych metod?

Czytaj dalej