wstawianie implantów zębowych

Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech – skorzystaj z nowoczesnej implantologii!

Piękny, zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Im zęby będą równiejsze i bielsze – tym lepiej dla ich właściciela. Czasami jednak mimo naszych starań i przestrzegania podstawowych zasad higieny jamy ustnej, dochodzi do trwałego uszkodzenia zęba, który należy usunąć. Tak defekt w naszym uzębieniu może u nas skutecznie obniżyć poczucie naszej atrakcyjności. Przestajemy się uśmiechać i śmiać, w obawie przed tym, że nasze niepełne uzębienie zostanie przez kogoś zauważone. Na szczęście współczesne kliniki stomatologiczne potrafią zdziałać cuda! Zaś brak zęba może zostać skutecznie pokonany.

Czytaj dalej

fala uderzeniowa terapia

Ostroga piętowa – objawy schorzenia i jego skuteczne leczenie

Ostroga piętowa jest schorzeniem, które najczęściej dotyka sportowców. Jednak warto wiedzieć, że może ono dopaść każdego. Problem ten powstaje na skutek nadmiaru tkanki kostnej, która zaczyna wapnieć w okolicy pięty. Z czasem chodzenie takiej osobie, która doświadcza tego schorzenia, staje się niezwykle bolesne. Gdy zignorujesz ostrogę piętową to musisz liczyć się z tym, że ból będzie również odczuwalny podczas leżenia. Co ciekawe – nie w każdym przypadku musi dojść do bolesnego zwapnienia. Czasami pacjent może odczuwać ból z powodu zapalenia podeszwowego, który występuje w podobnym miejscu. Niezależnie od przyczyny – obydwa przypadki są wyleczalne. Nie musisz więc już dłużej cierpieć – pozwól sobie skutecznie pomóc i zgłoś się do nas!

Czytaj dalej

gimnastyka lecznicza

Na czym polega gimnastyka lecznicza – kinezyterapia?

Niektóre schorzenia wymagają nie tylko leczenia odpowiednimi medykamentami, ale także odpowiednio dobranej gimnastyki dla indywidualnego pacjenta. Przecież nie od dziś wiadome jest, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – to właśnie dlatego powinniśmy zapewnić sobie każdego dnia chociaż odrobinę aktywność fizycznej. Dzięki niej nie tylko utrzymasz zdrową formę, ale także wzmocnisz swoje mięśnie. Warto jednak wiedzieć, że nie każda aktywność fizyczna jest odpowiednia dla każdego. Niektóre ćwiczenia mogą pomóc nam w zachowaniu nie tylko odpowiedniej postawy, ale także powrocie do zdrowia po doznanej kontuzji, bądź operacji. Pamiętaj jednak, że samodzielne dobieranie ćwiczeń może być zgubne dla Twojego zdrowia. To właśnie dlatego istnieje kinezyterapia. Chociaż te słowo wydaje się być obce, to za chwilę dowiesz się o nim nieco więcej.  Pokrótce – kinezyterapia jest niczym innym jak gimnastyką leczniczą.

Czytaj dalej

exogen

Exogen – przyspieszenie gojenia złamań kostnych

Każde złamanie kości nie należy do przyjemnych. Niosą one nie tylko długotrwały ból, ale także utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Nie możesz wygodnie spać, komfortowo się umyć, czy też wykonywać innych, banalnych, codziennych czynności. Czekanie aż złamana kość zrośnie się może trwać wiele długich i uciążliwych tygodni. Nie każdemu z nas to się uśmiecha. Chcemy przecież wrócić najszybciej jak to tylko możliwe do codzienności, a przy tym cieszyć się w pełni samodzielnością. Bo nie ma chyba nic gorszego niż zależność od drugiego człowieka. Na szczęście współczesna ortopedia pomyślała o innowacyjnym rozwiązaniu takowych problemów. Istnieje jedna, sprawdzona terapia, która przyśpieszy uciążliwy upływ czasu, jaki wymagany jest podczas czekania na zrośnięcie się kości. Jeśli więc jesteś osobą mało cierpliwą, a także chcącą działać bez żadnych oragicziczeń, to bardzo dobrze trafiłeś!

Czytaj dalej

rehabilitacja lukow

Kinezyterapia – lecznicza moc ćwiczeń

Medycyna ciągle poszukuje nowych metod leczenia, lepszych rozwiązań – bardziej wydajnych, tańszych, mniej bolesnych dla pacjenta, pomagających mu szybciej wrócić do zdrowia. Metoda zwana kinezyterapią nie jest nowa – jej historia sięga dalekiej przeszłości, gdyż znana była już w starożytności, jednak jej zastosowanie w fizjoterapii ciągle się rozszerza.

Czytaj dalej

higiena jamy ustnej

Jak ważne jest regularne czyszczenie zębów

Każdy z nas wie jak ważny w naszym wyglądzie jest zdrowo wyglądający uśmiech, czyli białe, zadbane zęby. Czy robimy wszystko, żeby jak najdłużej cieszyć się właśnie taką wizytówką, czy może żyjemy w przekonaniu że samo szczotkowanie wystarczy? Najważniejsze jest to, że w każdej chwili możemy to zmienić, bo na dbanie o zęby nigdy nie jest za późno.

Czytaj dalej

W trosce o Twoje dziecko – badanie bioderek u niemowląt

Poprzedzony przez okres noworodkowy, okres niemowlęcy zaczyna się u człowieka w piątym tygodniu życia i trwa do ukończenia pierwszego roku. W tym czasie, następuje szybki przyrost długości i masy ciała. Wyrzynają się pierwsze zęby mleczne, dziecko zaczyna raczkować i mówi swoje pierwsze słowa. Jest to też odpowiedni czas na pierwszą wizytę u ortopedy.

Czytaj dalej

Ostroga piętowa, czyli stan zapalny w rozcięgnie podeszwowym

Choć sama ostroga, nie jest odpowiedzialna za dokuczliwy ból związany z chorobą i jest właściwie ,,dodatkiem’’ do jego prawdziwej przyczyny, to właśnie na to maleńkie zwapnienie narzeka większość chorych, przypisując mu, wywołany przez schorzenie dyskomfort. Tymczasem, ból wywołany jest przez stan zapalny. Ostroga piętowa to uciążliwa, trudna w leczeniu choroba, kojarzona głównie ze sportowcami i osobami starszymi.

Czytaj dalej