profilaktyka osteoporozy

Jak wygląda leczenie osteoporozy?

Kilka lat temu osteoporoza została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną, która wpływa na stan zdrowia i jakość życia coraz większej liczby osób. Z objawami i skutkami osteoporozy zmaga się coraz liczniejsza grupa pacjentek i pacjentów. Szybkie wykrycie tej choroby pozwala na skuteczne leczenie i wspieranie całego organizmu, tak aby nie doszło do poważnych uszkodzeń i zaburzeń w codziennym funkcjonowaniu. Profilaktyka i bieżące monitorowanie postępów choroby pozwala na zminimalizowanie jej wpływu na nasze życie.

Czytaj dalej

sposob na opuchniete nogi

Na czym polega baropodometria?

Od jakiegoś czasu odczuwasz drętwienie, mrowienie, zaburzenia czucia w okolicy stawu skokowego lub palców stóp? A może dokuczają ci przewlekłe przeciążeniowe stawów kończyn dolnych lub kręgosłupa? W takim przypadku warto wybrać się na komputerowe badanie stóp, które w terminologii medycznej określa się jako baropodometrię.

Czytaj dalej

masaz

Drenaż limfatyczny na cellulit i miejscową otyłość

Drenaż limfatyczny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów na jaki decydują się pacjenci zmagający się z problemami krążenia kończyn dolnych, otyłością czy cellulitem. Jest to zabieg, który w szybki i bezbolesny sposób pozwala na doraźną pomoc. Przynosi nie tylko ukojenie, ale również usprawnia przepływ krwi oraz limfy, redukując obrzęki i niwelując uczucie dyskomfortu. Kto powinien skorzystać z zabiegu drenażu limfatycznego? Na czym polega i jak się go wykonuje?

Czytaj dalej

badanie gestosci kosci

Exogen – ultradźwiękowe przyspieszenie gojenia złamań

Pęknięcia i złamania kości są jednymi z najczęstszych i najbardziej dotkliwych urazów ortopedycznych. Większość niewielkich złamań goi się szybko, jednak zdarzają się też sytuacje, gdy w miejscu uszkodzenia nie tworzy się prawidłowy zrost. Spowolnione gojenie lub brak zrostu należy leczyć. Jedną z dostępnych metod jest terapia Exogen. Wyjaśniamy, jak działa ten system i kiedy warto z niego skorzystać.

Czytaj dalej

ortopeda w Łukowie

Ortopedia dziecięca – co warto wiedzieć?

Specjaliści z naszej placówki oferują naprawdę szeroki zakres usług. Wśród kadry znajdziesz także ekspertów w zakresie ortopedii dziecięcej. Wizyty w gabinecie obejmują diagnostykę, profilaktykę oraz leczenie – zarówno zachowawcze, jak i operacyjne. Szeroka wiedza i doświadczenie w podejmowaniu pacjentów z urazami oraz chorobami narządów ruchu w wieku do lat 18 pomagają nam stosować sprawdzone rozwiązania, które przynoszą rezultaty.

Czytaj dalej

terapia chorób stawów Łuków

Na czym polega terapia Orthokine i jak daje efekty?

Leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, także degradacji chrząstki po urazach można prowadzić przy pomocy nowatorskiej, niechirurgicznej terapii Orthokine. Zabieg taki polega na podaniu osocza uzyskanego z krwi własnej Pacjenta, co m.in. inicjuje procesy naprawcze i zmniejsza ból wywoływany stanem zapalnym. Wyjaśniamy, na czym polega terapia Orthokine i jakie ma zastosowanie w leczeniu schorzeń narządu ruchu.

Czytaj dalej

stomatologia estetyczna Łuków

Wybielanie zębów – droga do pięknego uśmiechu

Każdy z nas pragnie mieć piękne i zdrowe zęby. Zwyczaj aby cieszyć się olśniewającym uśmiechem wystarczy podstawowa, świadoma pielęgnacja zębów oraz okresowe wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niestety, obecnie coraz więcej czynników wpływa na pogorszenie się stanu naszych zębów – zła dieta, używki i nawarstwienie się stresujących sytuacji sprawiają, że nasz uśmiech często zostaje pozbawiony blasku. Dlatego wiele pacjentek i pacjentów coraz chętniej sięga po środki wybielające zęby. Czy to najlepszy sposób aby zadbać o piękny uśmiech?

Czytaj dalej

podolog Łuków

Czym jest baropodometria?

Miałeś niedawno uraz sportowy, który objawia się sztywnieniem lub mrowieniem nóg? Dokucza Ci nieprawidłowa postawa ciała? A może miewasz przewlekłe bóle kończyn dolnych, które nasilają się podczas chodzenia? Chcąc uzyskać rzetelną ocenę stanu zdrowia, warto skorzystać z komputerowego badanie stóp inaczej zwanego baropodometrią. Aktualnie jest ono najbardziej rzetelną metodą pomiarową. Baropodometria to dynamiczne badanie, które mówi wiele o stanie zdrowia badanej osoby.  Czytaj dalej

sposob na opuchniete nogi

Jak walczyć z opuchniętymi nogami?

Problem z opuchniętymi nogami dotyka wiele osób. Często pojawiają się one  z błahego powodu, może być to upalny dzień, czy dłuższe przebywanie w jednej pozycji. W żaden sposób nie można tego ignorować. Jest to sygnał od organizmu, że coś dzieje się z nim nie tak. Drenaż limfatyczny jest nieocenionym pomocnikiem w walce z opuchniętymi nogami. Szczególnie wtedy, gdy opuchliźnie towarzyszy ból nóg, pieczenie i mrowienie. Może to oznaczać początek powstawania żylaków. Jednym z rozwiązań eliminujących zagrożenie tą chorobą jest drenaż limfatyczny.

Czytaj dalej