leczenie chorob stop

Zadbaj o zdrowie stóp latem!

Stopy to podstawa naszego ciała. Niosą cały jego ciężar, a niegdyś – gdy jeszcze chodzono boso (co nadal jest praktykowane przez rdzennych mieszkańców niektórych terenów świata) badały teren, po którym człowiek stąpał. Chińczycy wierzą, że w stopach znajdują się zakończenia nerwowe wszystkich części ludzkiego ciała, dlatego za pomocą odpowiednich technik terapeutycznych, zajmując się tylko stopami właśnie, potrafią uleczyć inne organy.

Czytaj dalej

ortopedia regeneracyjna

Twoja krew Cię uleczy

Leczenie ortopedyczne kojarzy się przede wszystkim z licznymi prześwietleniami i gipsem, bądź innymi rodzajami stosowanymi do unieruchomienia kości. Ponadto wydawać by się mogło, że leczenie ortopedyczne trwać musi kilka długich miesięcy, zanim rany się zagoją, a kości zrosną. Jednak ortopedia regeneracyjna to nie tylko złamane kości, ale również schorzenia stawów, w tym zmiany zwyrodnieniowe. Terapia zaś wcale nie musi być długotrwała i bolesna, a to dzięki… własnej krwi.

Czytaj dalej

leczenie zmian skornych

Na pomoc skórze

Skóra to organ, który na co dzień pokazujemy innym. I choć liczy się wnętrze człowieka, to pierwsze wrażenie przy kontaktach z innymi ma ogromne znaczenie, dlatego warto zadbać, by skóra była czysta, zadbana, a nade wszystko zdrowa. Wiek młodzieńczy ma to do siebie, że skóra nie jest tak idealna jak byśmy chcieli, coraz częściej na problemy z trądzikiem narzekają też dorośli. Jest wiele metod walki z trądzikiem, brodawkami czy grzybicą – czyli najczęstszymi chorobami bariery ochronnej naszego organizmu.

Czytaj dalej

masaze lecznicze

Zamiast leków – masaż!

Walczysz z przewlekłym bólem, chcesz rozluźnić napięte mięśnie lub po prostu marzysz o odstresowaniu się. A może tym razem nie sięgaj po leki przeciwbólowe, które pomogą tylko na kilka godzin, a dodatkowo zaszkodzą innym narządom? Może warto poszukać innych, zdrowszych i bardziej skutecznych metod?

Czytaj dalej

odbudowa zeba

Implanty w chirurgii stomatologicznej

Każdy z nas marzy o pięknych, równych zębach. Z pewnością niejednokrotnie spoglądasz z zazdrością na zęby celebrytów, którzy są szczęśliwymi posiadaczami hollywoodzkiego uśmiechu. Jednak należy pamiętać o tym, że w dążeniu do tak perfekcyjnego efektu, niezbędne jest przestrzeganie wszystkich zasad higieny jamy ustnej. Niestety, niektórzy z nas miewają problemy z zębami, mimo starannego dbania o nie. Najczęściej bierze się to z braku odpowiednich witamin i innych składników budulcowych naszych zębów. Nie zapominaj jednak o tym, że predyspozycje do ich psucia się są dziedziczone po naszych rodzicach. Jeśli więc Twoja mama lub Twój tata miewał częste problemy ze swoim uzębieniem, to Ty także możesz być podatny na takie kłopoty. Gdy więc zęby zaczynają się psuć, nie należy zwlekać z podjęciem jakichkolwiek kroków naprawczych. Szczególnie, gdy zęby zaczynają się ruszać i wypadać – mimo, że nie są one zębami mlecznymi.

Czytaj dalej

drenaż limfatyczny

Terapia masażem. Znosi ból, uspokaja, odpręża i leczy

Masaż to terapia, którą znają niemal wszyscy. Wielu sprawdziło już także na sobie jego zbawienny wpływ. Nie od dziś wiadomo, że masaż relaksuje, odpręża i przynosi ukojenie. Jednak to nie wszystkie korzyści, jakie daje nam masaż. Przede wszystkim usprawnia on krążenie krwi, dotleniając i odżywiając poszczególne komórki. Masaż oddziałuje na narząd ruchu, skórę, tkankę łączną, tłuszczową, zakończenia nerwowe, układ chłonny i krwionośny. Stąd tak szerokie zastosowanie masażu w różnego rodzaju dolegliwościach czy schorzeniach. Masaż zmniejsza ból, rozluźnia mięśnie, likwiduje zastoje, stymuluje organizm do regeneracji i samoodnowy. Odpowiednio dobrana terapia wzmocni także system odpornościowy. Zalet masażu nie sposób zatem przecenić. W naszej przychodni terapia masażem zajmuje szczególne miejsce, dzięki czemu niesiemy pomoc naszym pacjentom zmagającym się z różnymi dolegliwościami i problemami zdrowotnymi.

Czytaj dalej

zabiegi na stopy

Podolog – specjalista do zadań specjalnych. Leczenie odcisków, haluksów, grzybicy

Choć na co dzień ukryte przed ludzkim wzrokiem, są niezwykle ważne. Dotyczą ich też różnego rodzaju dolegliwości, mniej lub bardziej przykre. Stopy, bo o nich mowa, często wymagają od nas specjalnych zabiegów. Nie z każdą przypadłością możemy sobie sami poradzić, haluksy, modzele, grzybica to problemy, które konsultujemy ze specjalistą. Ten pomaga dobrać odpowiedni sposób leczenia, przeprowadza zabiegi. W naszej przychodni zatrudniamy specjalistów, którzy służą pomocą pacjentom z problemami podologicznymi, czyli ściśle związanymi ze stopami. Kiedy pomoc podologa może okazać się niezbędna? Odciski, które sprawiają ból, modzele, haluksy, uciążliwa grzybica, brodawki, nadmierna potliwość to tylko niektóre z przypadłości, które leczą nasi specjaliści. Nasze stopy również potrzebują naszej troski, dlatego warto reagować na najmniejsze dolegliwości z nimi związane.

Czytaj dalej

masaz leczniczy

Masaże lecznicze – jako sposób na wiele problemów

Jednym ze sposobów na ukojenie nerwów, a także napięcia mięśni spowodowanego stresem jest masaż. I choć ta prosta czynność znana jest od bardzo dawna to wciąż nie traci na swojej popularności. Bo kto z nas nie lubi poddać się pełnemu relaksowi? To właśnie masaż leczniczy pomoże Ci pokonać niejeden problem, a przy tym skutecznie pobudzi przemianę materii w Twoim organizmie i usprawni pracę naczyń krwionośnych. Istnieje wiele technik masażu – przy wyborze tej najodpowiedniejszej dla siebie powinnaś kierować się przede wszystkim tym, co chcesz dzięki niemu osiągnąć.

Czytaj dalej