Stomatolog – Ortodentika w Łukowie

UNIKALNE ROZWIĄZANIA STOMATOLOGICZNE W ORTODENTICE: 

 1. Pracujemy w powiększeniu mikroskopu lub lupy dla zwiększenia pewności idealnego opracowania zęba. Wpływa to na trwałość wypełnien i jakość usługi.
 2. Używamy podgrzewanych materiałów wypełnieniowych do zębów ze sklonowanym szkliwem. Daje to większą twardość i długotrwałość plomby.
 3. Leczymy okluzję. Zęby starte, nieprawidłowe zwarcie.
 4. Ortodoncja nakładkami.
 5. Cyfrowa ortodoncja
 6. Wybielanie poprzez polepszenie stanu szkliwa zębów i zapobieganie próchnicy.

ORTODENTIKA została stworzona z myślą o Pacjentach, którzy oczekują szybkiego, skutecznego i komfortowego leczenia. W naszej klinice pracuje zespół wysoko cenionych specjalistów. Ich długoletnie doświadczenie i szerokie umiejętności to gwarancja efektywnego leczenia nawet bardzo skomplikowanych przypadkach. Oferujemy interdyscyplinarne leczenie z zakresu implantologii, stomatologii estetycznej, mistrzowskiej protetyki, zaawansowanej chirurgii, endodoncji oraz stomatologii zachowawczej.

Dysponujemy zaawansowanym technologicznie sprzętem diagnostycznym i materiałami najwyższej jakości. Wykorzystujemy innowacje, aby zapewnić naszym Pacjentom zdrowy i piękny uśmiech na długie lata. Jedną z takich innowacji jest stomatologia mikroskopowa, która całkowicie zmienia podejście do leczenia zębów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym zespołem lekarzy stomatologów :

 1. Agnieszka Kubicka – stomatologia zachowawcza i estetyczna
 2. Olga Szekalis- Goławska – endodoncja i stomatologia dziecięca
 3. Dr.n.med. Andrzej Bożyk – protetyka i ortodoncja
 4. Grzegorz Lewandowski – chirurgia szczękowo-twarzowa, implantologia
 5. Monika Janicka – chirurgia stomatologiczna

STOMATOLOGIA MIKROSKOPOWA

Jedną z innowacyjnych metod, której stosowanie odkrywa nowe możliwości i znacznie poprawia skuteczność leczenia zębów, jest stomatologia mikroskopowa. Zastosowanie zmiennego powiększenia, pozwala odróżnić szczegóły anatomiczne zęba, co ma znamienny wpływ na końcowy, długotrwały efekt leczenia.

Leczenie zębów pod mikroskopem ułatwia diagnozowanie, poprawia efekty leczenia, a także zwiększa komfort, zarówno w przypadku lekarza, jak i pacjentów, którzy podczas zabiegu znajdują się w pozycji leżącej i często śpią.

Mikroskop wykorzystuje się najczęściej w leczeniu kanałowym i jest on właściwie niezbędny, by odpowiednio je przeprowadzić i uzyskać satysfakcjonujące efekty. Oczywistym jest, że do przeprowadzenia właściwego leczenia endodontycznego (kanałowego) konieczne jest użycie takich urządzeń jak rtg, endometr, a także maszynowych systemów opracowania kanału, różnych metod wypełnienia. Jednak obecnie wiadomo także, że kluczowe i niezastąpione jest także użycie powiększenia za pomocą mikroskopu. Dzięki powiększeniu pola operacyjnego od 4 do 20 razy, możemy odnaleźć ukryte kanały, właściwie opracować je i wypełnić. Zęby leczone endodoncją mikroskopową, będą służyły każdemu Pacjentowi znacznie dłużej.

Jakość wypełnień stomatologicznych jest o wiele bardziej skuteczna, jeżeli jednocześnie użyjemy:

 • mikroskopu – dzięki wielokrotnemu powiększeniu i doświetleniu leczonego obszaru, pozwala dostrzec każdy szczegół w strukturze zęba i opracować próchnicę w najbardziej oszczędny sposób;
 • koferdamu – wykonania izolacji zęba zapewniającym suchość pola, co wpływa na długoterminowość uzupełnień,
 • nanohybrydowych, podgrzewanych materiałów kompozytowych ze sklonowanym szkliwem, doskonale imitujących zęba,
 • farbek kompozytowych, które nadają wypełnieniu indywidualny charakter i naturalny wygląd.

Leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem, w połączeniu z tymi rozwiązaniami, pozwala dokonać długotrwałej rekonstrukcji zęba o prawidłowym anatomicznym kształcie z zachowaniem punktów stycznych między zębami, dzięki czemu Pacjent nie będzie odczuwał dyskomfortu, związanego z zaleganiem resztek pokarmowych.

klinika stomatologiczna - Lukow klinika stomatologiczna - Lukow