Terapia osteoporozy – Ortodentika w Łukowie

Osteoporoza to choroba objawiająca się kruchością kości i podatnością na ich złamania. Często towarzyszy menopauzie, cukrzycy, nadczynności tarczycy lub przytarczyc, a także długotrwałemu przyjmowaniu niektórych leków (np. glikokortykosteroidów czy leków immunosupresyjnych i przeciwpadaczkowych). Przykrym następstwem nieleczonej osteoporozy są złamania kości w obrębie nadgarstka, uda oraz kręgosłupa. Diagnoza tego schorzenia opiera się na badaniu gęstości mineralnej kości. W kolejnym etapie proces diagnostyczny zostaje poszerzony o badania krwi i moczu, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie o przyczyny osteoporozy.

Leczenie osteoporozy

Leczenie osteoporozy obejmuje nie tylko działania zapobiegawcze, zmniejszające ryzyko upadków, ale również właściwie zbilansowaną dietę, bogatą w witaminę D i wapń oraz zażywanie leków przeciwdziałających złamaniom. Dzięki odpowiednio dobranej formie leczenia osteoporozy, pacjent odzyskuje komfort życia. Pierwszym krokiem na drodze do zdrowia jest jednak trafna diagnoza problemu.

W klinice Ortodentika czeka na Państwa profesjonalny zespół lekarski, oferujący kompleksową pomoc w zakresie diagnostyki, leczenia i profilaktyki osteoporozy:

  • Ortopedzi: Andrzej Kobielus, Michał Smoczyk