elektrolecznictwo

Fizykoterapia – czym jest i kto może z niej korzystać?

Fizykoterapia jest rodzajem fizjoterapii. Jej lecznicze działanie oparte jest na zjawiskach fizycznych, takich jak np. światło, ultradźwięki, prąd, magnetyzm czy temperatura. Pozwala ona powrócić do zdrowia lub przynajmniej poprawić jakość życia osób przewlekle chorych czy pacjentów po różnego typu urazach. Dowiedz się więcej o fizykoterapii!

Czytaj dalej

Korzyści zdrowotne terapii falą uderzeniową

Szybki tryb życia, problemy zdrowotne, nadwaga i zbytnie obciążanie naszego organizmu mogą prowadzić do schorzeń, napięć i natarczywych, nawracających bólów oraz stanów zapalanych. Coraz więcej osób zmaga się z takimi schorzeniami jak ból w karku, łokieć tenisisty, ból ścięgna Achillesa czy ostroga piętowa. Zdarza się, że aby pomóc sobie w walce z wymienionymi wyżej obciążeniami, musimy sięgnąć po specjalistyczne leczenie czy rehabilitację. Jednym z polecanych zabiegów jest ten, wykorzystujący działanie fali uderzeniowej. W jaki sposób dział fala uderzeniowa i jakie są efekty stosowania tej terapii? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w dalszej części tekstu.

Czytaj dalej

prostowanie zębów

Aparat bezligaturowy – szybsza droga do pięknego uśmiechu

Piękny uśmiech to bez wątpienia jeden z najbardziej pożądanych atrybutów urody. Jednym z jego ważniejszych elementów, poza jasnym odcieniem szkliwa, jest odpowiednie ułożenie zębów. W korygowaniu tego ostatniego zastosować można różne rozwiązania. Jednym ze skuteczniejszych z pewnością jest samoligaturujący aparat ortodontyczny. Dowiedz się, czym różni się od klasycznych aparatów ligaturowych i dlaczego warto się na niego zdecydować!

Czytaj dalej

białe zęby sposoby

Wybielanie zębów – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Śnieżnobiały uśmiech to znak rozpoznawczy hollywoodzkich gwiazd, a także marzenie wielu z nas. Chociaż istnieje wiele sposobów na poprawę kolorytu szkliwa we własnych czterech ścianach, żaden z nich nie może nawet równać się z zabiegami profesjonalnymi. Te przeprowadzone przez eksperta są nie tylko wyjątkowo skuteczne, lecz także bezpieczne dla zębów. Ty również pragniesz olśniewać idealnym uśmiechem? Dowiedz się więcej o wybielaniu regeneracyjnym!

Czytaj dalej

MASAZE

Mgr fizjoterapii, masażystka Jolanta Janiak chętnie wykona dla Państwa masaż. W ofercie posiadamy masaże klasyczne -lecznicze oraz masaże relaksacyjne. Szczególnie polecamy:

 1. masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi
 2. masaż bańką chińską
 3. masaż limfatyczny
 4. masaż wzbogacony olejkami
 5. masaż dłoni i stóp
 6. kobido – japoński lifting twarzy

Polecamy również propozycje specjalne.

Dla osób o siedzącym trybie życia, z bólami rąk, szyi, bolesnym barkiem, zespołem cieśni nadgarstka – masaż obręczy górnej. Przynosi szybką ulgę i daje motywację do dalszej pracy.masaż leczniczy- ortodentika.pl

USG Piersi

Lekarz radiolog Benedykt Lazuka wykonuje badania usg z opisem.

 • usg piersi
 • usg jamy brzusznej
 • usg tarczycy
 • usg węzłów chłonnych
 • usg jąder

 

zapisy pod nr telefonu.         783177651                     

profilaktyka osteoporozy

Jak wygląda leczenie osteoporozy?

Kilka lat temu osteoporoza została uznana przez Światową Organizację Zdrowia za chorobę cywilizacyjną, która wpływa na stan zdrowia i jakość życia coraz większej liczby osób. Z objawami i skutkami osteoporozy zmaga się coraz liczniejsza grupa pacjentek i pacjentów. Szybkie wykrycie tej choroby pozwala na skuteczne leczenie i wspieranie całego organizmu, tak aby nie doszło do poważnych uszkodzeń i zaburzeń w codziennym funkcjonowaniu. Profilaktyka i bieżące monitorowanie postępów choroby pozwala na zminimalizowanie jej wpływu na nasze życie.

Czytaj dalej

Leczenie żylaków

W Ortodentice prężnie rozwijamy chirurgię naczyń. USG żył, leczenie żylaków

Dr n.med. Radosław Krupiński prowadzi kompleksowe leczenie Pacjenta. Kwalifikacja do zabiegu z wykonaniem USG Doppler. Wykonuje następujące zabiegi w układzie żylnym:

 • skleroterapie
 • skleroterapii cewnikowe
 • miniflebektomie
 • podwiązania perforatorów
 • termoablację niewydolnych żył powierzchownych, czyli EVRF lub EVLT ( laserem)

Zabiegi w znieczuleniu miejscowym lub z udziałem anestezjologa.

sposob na opuchniete nogi

Na czym polega baropodometria?

Od jakiegoś czasu odczuwasz drętwienie, mrowienie, zaburzenia czucia w okolicy stawu skokowego lub palców stóp? A może dokuczają ci przewlekłe przeciążeniowe stawów kończyn dolnych lub kręgosłupa? W takim przypadku warto wybrać się na komputerowe badanie stóp, które w terminologii medycznej określa się jako baropodometrię.

Czytaj dalej