odbudowa zeba

Implanty w chirurgii stomatologicznej

Każdy z nas marzy o pięknych, równych zębach. Z pewnością niejednokrotnie spoglądasz z zazdrością na zęby celebrytów, którzy są szczęśliwymi posiadaczami hollywoodzkiego uśmiechu. Jednak należy pamiętać o tym, że w dążeniu do tak perfekcyjnego efektu, niezbędne jest przestrzeganie wszystkich zasad higieny jamy ustnej. Niestety, niektórzy z nas miewają problemy z zębami, mimo starannego dbania o nie. Najczęściej bierze się to z braku odpowiednich witamin i innych składników budulcowych naszych zębów. Nie zapominaj jednak o tym, że predyspozycje do ich psucia się są dziedziczone po naszych rodzicach. Jeśli więc Twoja mama lub Twój tata miewał częste problemy ze swoim uzębieniem, to Ty także możesz być podatny na takie kłopoty. Gdy więc zęby zaczynają się psuć, nie należy zwlekać z podjęciem jakichkolwiek kroków naprawczych. Szczególnie, gdy zęby zaczynają się ruszać i wypadać – mimo, że nie są one zębami mlecznymi.

Czytaj dalej

drenaż limfatyczny

Terapia masażem. Znosi ból, uspokaja, odpręża i leczy

Masaż to terapia, którą znają niemal wszyscy. Wielu sprawdziło już także na sobie jego zbawienny wpływ. Nie od dziś wiadomo, że masaż relaksuje, odpręża i przynosi ukojenie. Jednak to nie wszystkie korzyści, jakie daje nam masaż. Przede wszystkim usprawnia on krążenie krwi, dotleniając i odżywiając poszczególne komórki. Masaż oddziałuje na narząd ruchu, skórę, tkankę łączną, tłuszczową, zakończenia nerwowe, układ chłonny i krwionośny. Stąd tak szerokie zastosowanie masażu w różnego rodzaju dolegliwościach czy schorzeniach. Masaż zmniejsza ból, rozluźnia mięśnie, likwiduje zastoje, stymuluje organizm do regeneracji i samoodnowy. Odpowiednio dobrana terapia wzmocni także system odpornościowy. Zalet masażu nie sposób zatem przecenić. W naszej przychodni terapia masażem zajmuje szczególne miejsce, dzięki czemu niesiemy pomoc naszym pacjentom zmagającym się z różnymi dolegliwościami i problemami zdrowotnymi.

Czytaj dalej

zabiegi na stopy

Podolog – specjalista do zadań specjalnych. Leczenie odcisków, haluksów, grzybicy

Choć na co dzień ukryte przed ludzkim wzrokiem, są niezwykle ważne. Dotyczą ich też różnego rodzaju dolegliwości, mniej lub bardziej przykre. Stopy, bo o nich mowa, często wymagają od nas specjalnych zabiegów. Nie z każdą przypadłością możemy sobie sami poradzić, haluksy, modzele, grzybica to problemy, które konsultujemy ze specjalistą. Ten pomaga dobrać odpowiedni sposób leczenia, przeprowadza zabiegi. W naszej przychodni zatrudniamy specjalistów, którzy służą pomocą pacjentom z problemami podologicznymi, czyli ściśle związanymi ze stopami. Kiedy pomoc podologa może okazać się niezbędna? Odciski, które sprawiają ból, modzele, haluksy, uciążliwa grzybica, brodawki, nadmierna potliwość to tylko niektóre z przypadłości, które leczą nasi specjaliści. Nasze stopy również potrzebują naszej troski, dlatego warto reagować na najmniejsze dolegliwości z nimi związane.

Czytaj dalej

badanie gestosci kosci

Osteoporoza – choroba cywilizacyjna. Jak pokonać przeciwnika?

Światowa Organizacja Zdrowia uznała osteoporozę za chorobę cywilizacyjną, z którą zmaga się coraz więcej osób obojga płci. Szacuje się, że co pół minuty dochodzi do złamania spowodowanego chorobą (dane te dotyczą jedynie krajów UE). Niektóre złamania, do których dochodzi na skutek osteoporozy, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym wieku, kończą się unieruchomieniem do końca życia. Niepokojące dane powinny jednak motywować nas wszystkich do walki z chorobą, ponieważ istnieją sposoby na skuteczne powstrzymanie zachodzących w kościach zmian. Nie bez znaczenia jest odpowiednia profilaktyka i działania podjęte jak najwcześniej. Również postawienie trafnej diagnozy, gdy już pojawią się problemy, pomaga w zapobieganiu poważnym komplikacjom. W naszej przychodni zatrudniamy specjalistów, którzy zmagają się z problemami osób z osteoporozą. Poprzez wykonanie stosownych badań, mogą postawić trafną i szybką diagnozę, co umożliwia natychmiastowe włączenie leczenia. Uczymy również, jak zadbać o kości jeszcze przed pojawieniem się schorzenia i jak postępować, by zminimalizować ryzyko komplikacji, gdy zmiany już zaistniały. Leczenie osteoporozy to duże wyzwanie, ale również sposób na poprawę komfortu życia naszych pacjentów.

Czytaj dalej

masaz leczniczy

Masaże lecznicze – jako sposób na wiele problemów

Jednym ze sposobów na ukojenie nerwów, a także napięcia mięśni spowodowanego stresem jest masaż. I choć ta prosta czynność znana jest od bardzo dawna to wciąż nie traci na swojej popularności. Bo kto z nas nie lubi poddać się pełnemu relaksowi? To właśnie masaż leczniczy pomoże Ci pokonać niejeden problem, a przy tym skutecznie pobudzi przemianę materii w Twoim organizmie i usprawni pracę naczyń krwionośnych. Istnieje wiele technik masażu – przy wyborze tej najodpowiedniejszej dla siebie powinnaś kierować się przede wszystkim tym, co chcesz dzięki niemu osiągnąć.

Czytaj dalej

wstawianie implantów zębowych

Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech – skorzystaj z nowoczesnej implantologii!

Piękny, zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Im zęby będą równiejsze i bielsze – tym lepiej dla ich właściciela. Czasami jednak mimo naszych starań i przestrzegania podstawowych zasad higieny jamy ustnej, dochodzi do trwałego uszkodzenia zęba, który należy usunąć. Tak defekt w naszym uzębieniu może u nas skutecznie obniżyć poczucie naszej atrakcyjności. Przestajemy się uśmiechać i śmiać, w obawie przed tym, że nasze niepełne uzębienie zostanie przez kogoś zauważone. Na szczęście współczesne kliniki stomatologiczne potrafią zdziałać cuda! Zaś brak zęba może zostać skutecznie pokonany.

Czytaj dalej

fala uderzeniowa terapia

Ostroga piętowa – objawy schorzenia i jego skuteczne leczenie

Ostroga piętowa jest schorzeniem, które najczęściej dotyka sportowców. Jednak warto wiedzieć, że może ono dopaść każdego. Problem ten powstaje na skutek nadmiaru tkanki kostnej, która zaczyna wapnieć w okolicy pięty. Z czasem chodzenie takiej osobie, która doświadcza tego schorzenia, staje się niezwykle bolesne. Gdy zignorujesz ostrogę piętową to musisz liczyć się z tym, że ból będzie również odczuwalny podczas leżenia. Co ciekawe – nie w każdym przypadku musi dojść do bolesnego zwapnienia. Czasami pacjent może odczuwać ból z powodu zapalenia podeszwowego, który występuje w podobnym miejscu. Niezależnie od przyczyny – obydwa przypadki są wyleczalne. Nie musisz więc już dłużej cierpieć – pozwól sobie skutecznie pomóc i zgłoś się do nas!

Czytaj dalej

gimnastyka lecznicza

Na czym polega gimnastyka lecznicza – kinezyterapia?

Niektóre schorzenia wymagają nie tylko leczenia odpowiednimi medykamentami, ale także odpowiednio dobranej gimnastyki dla indywidualnego pacjenta. Przecież nie od dziś wiadome jest, że w zdrowym ciele, zdrowy duch – to właśnie dlatego powinniśmy zapewnić sobie każdego dnia chociaż odrobinę aktywność fizycznej. Dzięki niej nie tylko utrzymasz zdrową formę, ale także wzmocnisz swoje mięśnie. Warto jednak wiedzieć, że nie każda aktywność fizyczna jest odpowiednia dla każdego. Niektóre ćwiczenia mogą pomóc nam w zachowaniu nie tylko odpowiedniej postawy, ale także powrocie do zdrowia po doznanej kontuzji, bądź operacji. Pamiętaj jednak, że samodzielne dobieranie ćwiczeń może być zgubne dla Twojego zdrowia. To właśnie dlatego istnieje kinezyterapia. Chociaż te słowo wydaje się być obce, to za chwilę dowiesz się o nim nieco więcej.  Pokrótce – kinezyterapia jest niczym innym jak gimnastyką leczniczą.

Czytaj dalej

exogen

Exogen – przyspieszenie gojenia złamań kostnych

Każde złamanie kości nie należy do przyjemnych. Niosą one nie tylko długotrwały ból, ale także utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Nie możesz wygodnie spać, komfortowo się umyć, czy też wykonywać innych, banalnych, codziennych czynności. Czekanie aż złamana kość zrośnie się może trwać wiele długich i uciążliwych tygodni. Nie każdemu z nas to się uśmiecha. Chcemy przecież wrócić najszybciej jak to tylko możliwe do codzienności, a przy tym cieszyć się w pełni samodzielnością. Bo nie ma chyba nic gorszego niż zależność od drugiego człowieka. Na szczęście współczesna ortopedia pomyślała o innowacyjnym rozwiązaniu takowych problemów. Istnieje jedna, sprawdzona terapia, która przyśpieszy uciążliwy upływ czasu, jaki wymagany jest podczas czekania na zrośnięcie się kości. Jeśli więc jesteś osobą mało cierpliwą, a także chcącą działać bez żadnych oragicziczeń, to bardzo dobrze trafiłeś!

Czytaj dalej