stomatologia estetyczna Łuków

Wybielanie zębów – droga do pięknego uśmiechu

Każdy z nas pragnie mieć piękne i zdrowe zęby. Zwyczaj aby cieszyć się olśniewającym uśmiechem wystarczy podstawowa, świadoma pielęgnacja zębów oraz okresowe wizyty w gabinecie stomatologicznym. Niestety, obecnie coraz więcej czynników wpływa na pogorszenie się stanu naszych zębów – zła dieta, używki i nawarstwienie się stresujących sytuacji sprawiają, że nasz uśmiech często zostaje pozbawiony blasku. Dlatego wiele pacjentek i pacjentów coraz chętniej sięga po środki wybielające zęby. Czy to najlepszy sposób aby zadbać o piękny uśmiech?

Czytaj dalej

podolog Łuków

Czym jest baropodometria?

Miałeś niedawno uraz sportowy, który objawia się sztywnieniem lub mrowieniem nóg? Dokucza Ci nieprawidłowa postawa ciała? A może miewasz przewlekłe bóle kończyn dolnych, które nasilają się podczas chodzenia? Chcąc uzyskać rzetelną ocenę stanu zdrowia, warto skorzystać z komputerowego badanie stóp inaczej zwanego baropodometrią. Aktualnie jest ono najbardziej rzetelną metodą pomiarową. Baropodometria to dynamiczne badanie, które mówi wiele o stanie zdrowia badanej osoby.  Czytaj dalej

sposob na opuchniete nogi

Jak walczyć z opuchniętymi nogami?

Problem z opuchniętymi nogami dotyka wiele osób. Często pojawiają się one  z błahego powodu, może być to upalny dzień, czy dłuższe przebywanie w jednej pozycji. W żaden sposób nie można tego ignorować. Jest to sygnał od organizmu, że coś dzieje się z nim nie tak. Drenaż limfatyczny jest nieocenionym pomocnikiem w walce z opuchniętymi nogami. Szczególnie wtedy, gdy opuchliźnie towarzyszy ból nóg, pieczenie i mrowienie. Może to oznaczać początek powstawania żylaków. Jednym z rozwiązań eliminujących zagrożenie tą chorobą jest drenaż limfatyczny.

Czytaj dalej

rtg

Czym jest tomografia 3D zębów?

Naprawa zębów to czasami kosztowna sprawa. Zawsze jednak chcemy dla siebie jak najlepiej. Często brak zaufania do lekarza, budzi w nas wątpliwości, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Chcąc zyskać pewność, że nasze pieniądze zostały wydane prawidłowo, warto zdecydować się na diagnostykę rtg i cbct zębów. Są one doskonałą formą dokumentacji medycznej. Doceniają ją zarówno pacjenci, jak i lekarze, dlatego diagnostyka rtg i cbct jest tak popularna w gabinetach stomatologicznych. Zobacz, na czym polega tomografia 3D zębów i kiedy warto ją przeprowadzić.

Czytaj dalej

stomatologia ortopedia

Choroba zwyrodnieniowa stawu skroniowo-żuchwowego: przyczyn, objawy, leczenie

Często czujesz tępy ból w okolicy ucha lub skroni? Zmagasz się z zawrotami głowy lub mdłościami, a nocami często nie możesz spać? Są to objawy choroby zwyrodnieniowej stawu. Jej objawy są trudne do zauważenia, a lekarze często bagatelizują objawy lub nie mogą znaleźć żadnej z powszechnych przyczyn takiego stanu rzeczy. Leczenie chorób stawu skroniowo-żuchwowego gwarantuje komfort życia bez wspomnianych dolegliwości. Kończy się nocne zgrzytanie zębami i uporczywy ból głowy całymi dniami.

Czytaj dalej

orthokine

Leczenie złamań ultradźwiękiem – poznaj Exogen

Złamanie kości może przytrafić się każdemu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Niestety, uraz choć powszechny, bardzo często unieruchamia poszkodowanego na kilka, jak nie kilkanaście tygodni. Wówczas pacjent boryka się ze zwolnieniem lekarskim, trudnościami związanymi z aktywnością fizyczną oraz z innymi bolączkami dnia codziennego. Jeśli złamanie było poważne- wtedy rehabilitacja trwa kolejna kilka tygodni. Na szczęście powstał Exogen, który znacznie przyśpiesza ten proces. Jest to terapia ultradźwiękiem, która przyspiesza proces gojenia się złamań. Aparat Exogen aktywuje biologiczny proces gojenia się kości na jej poziomie molekularnym.

Czytaj dalej

podolog luków

Czym są wrastające paznokcie?

Problem wrastających paznokci dotyka wiele osób. Wydaje się on być mało istotny, jednak wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem i bólem, który towarzyszy chodzeniu czy zakładaniu butów. Aby wyeliminować dolegliwości wywołane przez wrastające paznokcie, należy udać się do podologa. Dobierze od odpowiednią metodę leczenia oraz szczegółowo omówi zasady profilaktyki. Zobacz, jakie metody podologia stosuje na wrastający paznokieć.

Czytaj dalej