dermatologia

Jak poradzić sobie z atopowym zapaleniem skóry u małego dziecka?

Do lekarzy dermatologów bardzo często przychodzą rodzice z małymi dziećmi, którzy są zaniepokojeni objawami skórnymi, jakie zauważyli u swoich dzieci. Na szczęście w wielu przypadkach już podczas zaledwie jednej wizyty można postawić dobrą diagnozę lekarską i zastosować odpowiednie postępowanie, które szybko przyniesie oczekiwane efekty w postaci poprawy samopoczucia maluszka.

Czytaj dalej

stomatologia estetyczna

Zdrowy i biały uśmiech – czegóż chcieć więcej?

Biały uśmiech dodaje nam pewności siebie. Dzięki niemu częściej jesteśmy radośni i otwarci na innych. Jednak wielu osobom zależy na tym, aby wybielanie nie pociągało jednak ze sobą ryzyka uszkodzenia szkliwa, a właśnie taką cenę można zapłacić za zbyt częste zabiegi wybielające. Teraz nie musisz wybierać. Dzięki regeneracyjnej procedurze wybielającej zęby Twój uśmiech będzie i piękny, i bezpieczny.

Czytaj dalej

kinezyterapia

Artromot – szyna do rehabilitacji. W jakich przypadkach się ją stosuje?

Wszelkie kontuzje stawów wyraźnie zmniejszają sprawność ruchową, dlatego konieczna jest ich właściwa rehabilitacja. Do tego celu stosować można różne metody. W klinice Ortomedika zajmujemy się między innymi kinezyterapią z zastosowaniem rozmaitych akcesoriów i urządzeń. Jednym z nich jest Artromot. Dowiedz się więcej na temat tego urządzenia!

Czytaj dalej

dentysta

Miej zawsze piękny uśmiech!

Marzy Ci się piękny uśmiech lecz nie wiesz jak zadbać o zęby w najlepszy sposób? Chcesz, żeby oddech był zawsze świeży a zęby wyglądały jak z pierwszych stron gazet? Dość już z ukrywaniem zębów i uśmiechu ze względu na dyskomfort w jamie ustnej. Dowiedź się jak profesjonalnie dbać o zęby i całą jamę ustną, tak aby nigdy więcej nie mieć problemów  z prezentowaniem jej w całej okazałości.

Czytaj dalej

dentysta

Usuwanie złamanych narzędzi z kanału pod mikroskopem

Leczenie kanałowe jest jednym z najbardziej znienawidzonych przez pacjentów zabiegów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka: cała procedura trwa długo, zwykle jest kosztowna, a czasem bolesna. Co, jeśli do tego wszystkiego dojdą powikłania pozabiegowe? Zdarza się to stosunkowo rzadko, jednak stanowi duży problem, który często wymaga podjęcia dodatkowego leczenia pod mikroskopem.

Czytaj dalej

ortodonta lukow

Leczenie chorób stawu skroniowo-żuchwowego

Staw skroniowo-żuchwowy znajduje się blisko początkowej części kanału słuchowego ucha. Ze względu na swoją funkcję, jest to jeden z najbardziej obciążonych stawów w naszym ciele. Pracujemy nim wielokrotnie w ciągu dnia, a czasem również w nocy. Staw skroniowo-żuchwowy jest eksploatowany podczas jedzenia, mówienia, a także wyrażania emocji przy pomocy mimiki twarzy. Gdy jego funkcje zostają zaburzone, powstaje bardzo poważny problem medyczny wymagający wdrożenia natychmiastowego leczenia.

Czytaj dalej

ortopeda

Indywidualne wkładki do obuwia okiem ortopedy

Stopy w naszym ciele pełnią niezwykle ważne funkcje, są naszą podporą bo na nich opiera się cały ciężar naszego ciała. Obrazowo mówiąc niosą nas przez całe życie. Od kondycji stóp w dużej mierze zależy jakość naszego życia. Zdrowe, zadbane stopy sprawiają, że możemy iść przez życie bez bólu, dyskomfortu. Piesze wycieczki, sport wyczynowy, tańce do białego rana ? Nasze stopy umożliwiają nam aktywność fizyczną,sukcesy sportowe i odkrywanie najciekawszych zakątków świata. Czasem, dla dobra naszych stóp warto zastosować indywidualne wkładki do obuwia.

Czytaj dalej