ortopeda w Łukowie

Kiedy iść z dzieckiem do ortopedy?

Badanie ortopedyczne jest jednym z obowiązkowych w kalendarzu każdego malucha. Na pierwszą konsultację należy udać się bardzo wcześnie, bo już między 6. a 8. tygodniem życia. Dowiedz się, kiedy należy udać się z dzieckiem do ortopedy.

Czytaj dalej

Prostowanie zębów dzięki ortodoncji nakładkowej

Piękny uśmiech to jeden z tych elementów aparycji, który odgrywa dużą rolę w budowaniu poczucia własnej wartości, pewności siebie w najróżniejszych sytuacjach prywatnych, biznesowych i towarzyskich. Wady zgryzu mogą powodować nie tylko wizualny, ale i fizyczny dyskomfort, dlatego w razie ich wystąpienia, można skorzystać z konsultacji z ortodontą celem zdiagnozowania problemu i wyboru optymalnej metody jego korygowania. Obecnie prostowanie zębów odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest prostowanie zębów nakładkami.

Czytaj dalej

rehabilitacja

Nowoczesne leczenie złamań kości

Złamania kości mogą przytrafić się osobom w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia i ogólnego poziomu sprawności całego organizmu. Złamania kości są jednymi z najczęstszych i najbardziej dotkliwych urazów ortopedycznych, często unieruchamiających pacjentów na dłuższy czas, zmuszając  do ograniczenia aktywności, zmiany codziennych nawyków i czynności. Równie często zdarza się, że pacjenci doświadczający złamań kostnych muszą odbyć rehabilitację, tak aby pomóc tkankom w odpowiedniej regeneracji, przywracającej sprawność sprzed wystąpienia urazu. Współczesna medycyna znalazła jednak rozwiązanie, które sprawia, że leczenie złamań może być o wiele sprawniejsze i skuteczniejsze – odpowiedzią na przyspieszenie leczenia złamań jest metoda wykorzystująca terapię ultradźwiękami. Jak działa i na czym polega? Wyjaśniamy!

Czytaj dalej

Osocze bogatopłytkowe – jako skuteczny sposób na regenerację

Współczesna medycyna daje nam coraz więcej możliwości jeżeli chodzi o usprawnianie procesów leczenia i regeneracji. Dzięki niej możemy szybciej wracać do pełni sił, wspierając naturalnie zachodzące w naszym ciele procesy. Jednym ze sposobów najszybsza regenerację jest korzystanie z osocza bogatopłytkowego, które pozwala na szybszą regenerację tkanek i aktywizację komórek do pracy w miejscu podania. Dzięki temu szybciej wracamy do zdrowia, a nasz organizm regeneruje się w sposób naturalny. Jak wygląda leczenie przy pomocy osocza bogatopłytkowego? Którzy pacjenci mogą skorzystać z tej metody? W jakich przypadkach wykorzystuje się działanie osocza bogatopłytkowego?

Czytaj dalej

elektrolecznictwo

Fizykoterapia – czym jest i kto może z niej korzystać?

Fizykoterapia jest rodzajem fizjoterapii. Jej lecznicze działanie oparte jest na zjawiskach fizycznych, takich jak np. światło, ultradźwięki, prąd, magnetyzm czy temperatura. Pozwala ona powrócić do zdrowia lub przynajmniej poprawić jakość życia osób przewlekle chorych czy pacjentów po różnego typu urazach. Dowiedz się więcej o fizykoterapii!

Czytaj dalej

Korzyści zdrowotne terapii falą uderzeniową

Szybki tryb życia, problemy zdrowotne, nadwaga i zbytnie obciążanie naszego organizmu mogą prowadzić do schorzeń, napięć i natarczywych, nawracających bólów oraz stanów zapalanych. Coraz więcej osób zmaga się z takimi schorzeniami jak ból w karku, łokieć tenisisty, ból ścięgna Achillesa czy ostroga piętowa. Zdarza się, że aby pomóc sobie w walce z wymienionymi wyżej obciążeniami, musimy sięgnąć po specjalistyczne leczenie czy rehabilitację. Jednym z polecanych zabiegów jest ten, wykorzystujący działanie fali uderzeniowej. W jaki sposób dział fala uderzeniowa i jakie są efekty stosowania tej terapii? Odpowiedzi na te pytania udzielamy w dalszej części tekstu.

Czytaj dalej

prostowanie zębów

Aparat bezligaturowy – szybsza droga do pięknego uśmiechu

Piękny uśmiech to bez wątpienia jeden z najbardziej pożądanych atrybutów urody. Jednym z jego ważniejszych elementów, poza jasnym odcieniem szkliwa, jest odpowiednie ułożenie zębów. W korygowaniu tego ostatniego zastosować można różne rozwiązania. Jednym ze skuteczniejszych z pewnością jest samoligaturujący aparat ortodontyczny. Dowiedz się, czym różni się od klasycznych aparatów ligaturowych i dlaczego warto się na niego zdecydować!

Czytaj dalej

białe zęby sposoby

Wybielanie zębów – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Śnieżnobiały uśmiech to znak rozpoznawczy hollywoodzkich gwiazd, a także marzenie wielu z nas. Chociaż istnieje wiele sposobów na poprawę kolorytu szkliwa we własnych czterech ścianach, żaden z nich nie może nawet równać się z zabiegami profesjonalnymi. Te przeprowadzone przez eksperta są nie tylko wyjątkowo skuteczne, lecz także bezpieczne dla zębów. Ty również pragniesz olśniewać idealnym uśmiechem? Dowiedz się więcej o wybielaniu regeneracyjnym!

Czytaj dalej

MASAZE

Mgr fizjoterapii, masażystka Jolanta Janiak chętnie wykona dla Państwa masaż. W ofercie posiadamy masaże klasyczne -lecznicze oraz masaże relaksacyjne. Szczególnie polecamy:

  1. masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi
  2. masaż bańką chińską
  3. masaż limfatyczny
  4. masaż wzbogacony olejkami
  5. masaż dłoni i stóp
  6. kobido – japoński lifting twarzy

Polecamy również propozycje specjalne.

Dla osób o siedzącym trybie życia, z bólami rąk, szyi, bolesnym barkiem, zespołem cieśni nadgarstka – masaż obręczy górnej. Przynosi szybką ulgę i daje motywację do dalszej pracy.masaż leczniczy- ortodentika.pl