ortodonta Łuków

Wady zgryzu i ich konsekwencje

Czym jest wada zgryzu? Czy to coś więcej niż krzywe zęby? czym właściwie zajmują się ortodonci również w naszej klinice? Czym różni się aparat zdejmowany od stałego? Postaramy się odpowiedzieć na nurtujące Państwa pytania.

Czytaj dalej

kinezyterapia Łuków

Profilaktyka ciężkich chorób – kinezyterapia

Najwięcej osób w Polsce umiera z powodu chorób sercowo- naczyniowych takich jak zawał, konsekwencje miażdżycy np. udar. Negatywny wpływ na układ krwionośny, w tym głównie serce ma również choroba XXI wieku- czyli cukrzyca. Choroby układu sercowego stanowią aż 46% zgonów w Polsce. Na drugim miejscu pod względem śmiertelności znajdują się nowotwory.

Czytaj dalej

Jak ważna jest rehabilitacja u osoby leżącej?

rehabilitacja ortopedyczna

Nagła kontuzja, nieszczęśliwy wypadek czy planowana operacja może unieruchomić nas w łóżku. Odpoczywanie w takiej sytuacji jest bardzo ważne. Ale czy oznacza to leżenie tygodniami w łóżku w bezruchu? Nasi specjaliści wyjaśniają dlaczego jest to złe rozwiązanie.

Czytaj dalej

Dysplazja stawu biodrowego – jak ją rozpoznać?

Leczenie dysplazji stawu biodrowego

Staw biodrowy składa się z głowy kości udowej i panewkę, znajdującą się w „biodrze”, a dokładnie w kości miednicznej. Panewka stawu to swojego rodzaju dół w kości, w którym znajduje się głowa kości udowej. Do odpowiedniego ruchu w stawie wymagane są sprawne zarówno kość udowa jak i panewka. Nieprawidłowości anatomiczne tych struktur mogą prowadzić do tego, że staw nie będzie spełniał swoich funkcji.

Czytaj dalej

Wady rozwojowe kończyn u dzieci

ortopedyczne wady wrodzone u dzieci - leczenie

Ortopedia kojarzy się z dziedziną medycyny zarezerwowaną dla dorosłych – zwyrodnienia stawów, endoprotezy, czy leczenie ciężkich kontuzji sportowych. Jednak problemy ortopedyczne mogą dotknąć osoby w każdym wieku, nawet od urodzenia. Te ostatnie są szczególnie istotne, ponieważ nierozpoznane lub źle leczone rzutują na funkcjonowanie pacjenta w dorosłym życiu.

Czytaj dalej

Rehabilitacja neurologiczna przywróci Cię do życia!

FIZYKOTERAPIA - EFEKTYDzień, w którym upadasz na ziemię i doznajesz udaru, wydaje się być najgorszym w życiu. Od dziś musisz żyć z niedowładem kończyn, zaburzonym poczuciem równowagi, a nawet czucia głębokiego. Nie jesteś w stanie stwierdzić, czy noga lub ręka są uniesione w górze, czy położone na ziemi. Na szczęście nie musisz tak żyć! Z pomocą przychodzą profesjonalni rehabilitanci z kliniki Łuków, dzięki którym odzyskasz pełną sprawność. Tylko, jak rehabilitacja neurologiczna pomaga pacjentom? Czytaj dalej