leczenie chorob stawow

Ile kosztuje zastrzyk z osocza w kolano?

Osocze bogatopłytkowe, znane również jako PRP (Platelet-Rich Plasma), to specjalny produkt biologiczny, który zawiera skoncentrowane płytki krwi pochodzące z własnej krwi pacjenta. Płytki krwi są małymi komórkami biorącymi udział w procesie krzepnięcia krwi. Osocze bogatopłytkowe jest otrzymywane poprzez odwirowanie i oddzielenie płytek krwi od innych składników krwi, takich jak czerwone i białe krwinki oraz osocze. Potrafi niezwykle wspierać procesy regeneracji, dlatego sięga się po nie coraz częściej, dając Pacjentom i Pacjentkom możliwość szybszego powrotu do pełnej sprawności. Jednym z najczęściej wybieranych do terapii miejsc jest kolano. Ile kosztuje zastrzyk z osocza w kolano?

Czytaj dalej

masaz

Czy drenaż limfatyczny jest skuteczny?

Jest wiele dowodów na to, że drenaż limfatyczny może być skuteczną terapią w pewnych warunkach i schorzeniach. Drenaż limfatyczny to technika masażu, która ma na celu pobudzenie układu limfatycznego, aby zwiększyć przepływ limfy w organizmie. Oczywiście, skuteczność drenażu limfatycznego może się różnić w zależności od osoby i jej stanu zdrowia. Skuteczność terapii może być również uzależniona od doświadczenia i umiejętności terapeuty wykonującego zabieg.  Czy zabieg drenażu limfatycznego jest skuteczny? Kto może z niego skorzystać?

Czytaj dalej

Ile kosztuje profesjonalne wybielanie zębów?

Profesjonalne wybielanie zębów to procedura przeprowadzana przez wykwalifikowanych stomatologów w celu rozjaśnienia odcienia zębów i poprawy ich wyglądu. Istnieje kilka metod profesjonalnego wybielania zębów, z których najpopularniejsze to wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Najczęściej stosowaną techniką jest wybielanie za pomocą nadtlenku wodoru lub karbamidu. Procedura może obejmować nałożenie żelu wybielającego na zęby i aktywację go za pomocą światła specjalnej lampy. Gdzie najlepiej skorzystać z możliwości wybielania zębów? Jak zadbać o wybór specjalisty? Ile kosztuje wybielanie zębów?

Czytaj dalej

elektrolecznictwo

Czy fizjoterapia i fizykoterapia to to samo?

Chociaż nazwy zabiegów brzmią podobnie, różnią się od siebie zastosowaniem. Fizjoterapia i fizykoterapia są dwoma działami terapii fizycznej, które mają na celu leczenie różnych dolegliwości i poprawę funkcji ciała.  Na czym dokładnie polega różnica i czym charakteryzują się obydwa zabiegi?

Czytaj dalej

staw skroniowo-zuchwowy

Jak odblokować staw skroniowo-żuchwowy?

Staw skroniowo-żuchwowy jest jednym z najbardziej dynamicznych stawów w ludzkim ciele, pozwalającym na ruchy szczęki w górnym i dolnym obszarze oraz umożliwiającym otwarcie i zamknięcie ust. Jednakże, gdy ten staw zostaje zablokowany, może to prowadzić do poważnych problemów, takich jak ból głowy, szum w uszach, a nawet zaburzenia żucia. Jak możemy odblokować staw skroniowo-żuchwowy? Kiedy zgłosić się do specjalisty?

Czytaj dalej

flebologia Łuków

Jaką metodą najlepiej usunąć żylaki?

Żylaki to dolegliwość, która może dotknąć właściwie każdego z nas. Co więcej, mogą się one wydawać problemem jedynie estetycznym chyba tylko osobom, które nigdy ich nie doświadczyły. W rzeczywistości żylaki wiążą się również między innymi z bólem czy uczuciem ucisku. Warto pamiętać, że znacznie łatwiej jest pozbyć się ich na początku problemu, niż wtedy, gdy są już w zaawansowanym stadium. Dlatego tak ważne jest wczesne reagowanie. Dowiedz się, jak usunąć żylaki.

Czytaj dalej

ortopeda w Łukowie

Kiedy iść z dzieckiem do ortopedy?

Badanie ortopedyczne jest jednym z obowiązkowych w kalendarzu każdego malucha. Na pierwszą konsultację należy udać się bardzo wcześnie, bo już między 6. a 8. tygodniem życia. Dowiedz się, kiedy należy udać się z dzieckiem do ortopedy.

Czytaj dalej

Prostowanie zębów dzięki ortodoncji nakładkowej

Piękny uśmiech to jeden z tych elementów aparycji, który odgrywa dużą rolę w budowaniu poczucia własnej wartości, pewności siebie w najróżniejszych sytuacjach prywatnych, biznesowych i towarzyskich. Wady zgryzu mogą powodować nie tylko wizualny, ale i fizyczny dyskomfort, dlatego w razie ich wystąpienia, można skorzystać z konsultacji z ortodontą celem zdiagnozowania problemu i wyboru optymalnej metody jego korygowania. Obecnie prostowanie zębów odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest prostowanie zębów nakładkami.

Czytaj dalej

rehabilitacja

Nowoczesne leczenie złamań kości

Złamania kości mogą przytrafić się osobom w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia i ogólnego poziomu sprawności całego organizmu. Złamania kości są jednymi z najczęstszych i najbardziej dotkliwych urazów ortopedycznych, często unieruchamiających pacjentów na dłuższy czas, zmuszając  do ograniczenia aktywności, zmiany codziennych nawyków i czynności. Równie często zdarza się, że pacjenci doświadczający złamań kostnych muszą odbyć rehabilitację, tak aby pomóc tkankom w odpowiedniej regeneracji, przywracającej sprawność sprzed wystąpienia urazu. Współczesna medycyna znalazła jednak rozwiązanie, które sprawia, że leczenie złamań może być o wiele sprawniejsze i skuteczniejsze – odpowiedzią na przyspieszenie leczenia złamań jest metoda wykorzystująca terapię ultradźwiękami. Jak działa i na czym polega? Wyjaśniamy!

Czytaj dalej