dentysta

Miej zawsze piękny uśmiech!

Marzy Ci się piękny uśmiech lecz nie wiesz jak zadbać o zęby w najlepszy sposób? Chcesz, żeby oddech był zawsze świeży a zęby wyglądały jak z pierwszych stron gazet? Dość już z ukrywaniem zębów i uśmiechu ze względu na dyskomfort w jamie ustnej. Dowiedź się jak profesjonalnie dbać o zęby i całą jamę ustną, tak aby nigdy więcej nie mieć problemów  z prezentowaniem jej w całej okazałości.

Czytaj dalej

dentysta

Usuwanie złamanych narzędzi z kanału pod mikroskopem

Leczenie kanałowe jest jednym z najbardziej znienawidzonych przez pacjentów zabiegów. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka: cała procedura trwa długo, zwykle jest kosztowna, a czasem bolesna. Co, jeśli do tego wszystkiego dojdą powikłania pozabiegowe? Zdarza się to stosunkowo rzadko, jednak stanowi duży problem, który często wymaga podjęcia dodatkowego leczenia pod mikroskopem.

Czytaj dalej

ortodonta lukow

Leczenie chorób stawu skroniowo-żuchwowego

Staw skroniowo-żuchwowy znajduje się blisko początkowej części kanału słuchowego ucha. Ze względu na swoją funkcję, jest to jeden z najbardziej obciążonych stawów w naszym ciele. Pracujemy nim wielokrotnie w ciągu dnia, a czasem również w nocy. Staw skroniowo-żuchwowy jest eksploatowany podczas jedzenia, mówienia, a także wyrażania emocji przy pomocy mimiki twarzy. Gdy jego funkcje zostają zaburzone, powstaje bardzo poważny problem medyczny wymagający wdrożenia natychmiastowego leczenia.

Czytaj dalej

ortopeda

Indywidualne wkładki do obuwia okiem ortopedy

Stopy w naszym ciele pełnią niezwykle ważne funkcje, są naszą podporą bo na nich opiera się cały ciężar naszego ciała. Obrazowo mówiąc niosą nas przez całe życie. Od kondycji stóp w dużej mierze zależy jakość naszego życia. Zdrowe, zadbane stopy sprawiają, że możemy iść przez życie bez bólu, dyskomfortu. Piesze wycieczki, sport wyczynowy, tańce do białego rana ? Nasze stopy umożliwiają nam aktywność fizyczną,sukcesy sportowe i odkrywanie najciekawszych zakątków świata. Czasem, dla dobra naszych stóp warto zastosować indywidualne wkładki do obuwia.

Czytaj dalej

lokiec tenisisty leczenie

Fala uderzeniowa – kiedy należy zastosować dany zabieg?

W dzisiejszych czasach, w obecnym trybie życia, coraz więcej osób cierpi na takie schorzenia jak: bólu w karku, łokcia tenisisty, ból ścięgna Achillesa, łokieć tenisisty, czy ostroga piętowa. W takim przypadku niezbędna jest odpowiednia diagnoza oraz rehabilitacja. Jednym z zabiegów, które mogą pomóc w takim schorzeniu jest między innymi zabieg fali uderzeniowej.

Czytaj dalej

nakladki na zeby

Wybielanie zębów Prevdent – dlaczego warto zadbać o piękny i biały uśmiech

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, że zdrowe i białe zęby to podstawa zadbanego wyglądu. Większość osób uważa, że piękny uśmiech dodaje nie tylko urody, ale także pewności siebie. Nic zatem dziwnego, że na rynku wciąż pojawiają się nowe preparaty wybielające, nie zawsze bezpieczne dla szkliwa. Na tym tle znacząco wyróżnia się preparat Prevdent. Co warto o nim wiedzieć?

Czytaj dalej

dermatolog

Dermatologia – co to takiego?

Jak wiadomo, skóra jest bardzo ważnym i największym organem człowieka. Zajmuje ona powierzchnię 2m2, natomiast może osiągnąć wagę aż do 5 kg. Skóra pełni wiele funkcji w organizmie człowieka, między innymi: wydala toksyny, przyjmuje składniki odżywcze oraz wspomaga utrzymanie prawidłowej temperatury ciała.  Warto podkreślić, że choroby skóry mogą mieć różne podłoża.

Czytaj dalej