drenaż limfatyczny

Terapia masażem. Znosi ból, uspokaja, odpręża i leczy

Masaż to terapia, którą znają niemal wszyscy. Wielu sprawdziło już także na sobie jego zbawienny wpływ. Nie od dziś wiadomo, że masaż relaksuje, odpręża i przynosi ukojenie. Jednak to nie wszystkie korzyści, jakie daje nam masaż. Przede wszystkim usprawnia on krążenie krwi, dotleniając i odżywiając poszczególne komórki. Masaż oddziałuje na narząd ruchu, skórę, tkankę łączną, tłuszczową, zakończenia nerwowe, układ chłonny i krwionośny. Stąd tak szerokie zastosowanie masażu w różnego rodzaju dolegliwościach czy schorzeniach. Masaż zmniejsza ból, rozluźnia mięśnie, likwiduje zastoje, stymuluje organizm do regeneracji i samoodnowy. Odpowiednio dobrana terapia wzmocni także system odpornościowy. Zalet masażu nie sposób zatem przecenić. W naszej przychodni terapia masażem zajmuje szczególne miejsce, dzięki czemu niesiemy pomoc naszym pacjentom zmagającym się z różnymi dolegliwościami i problemami zdrowotnymi.

Masaż klasyczny i jego działanie

Do naszej przychodni zgłaszają się pacjenci, którym niejednokrotnie proponujemy terapię w formie masażu, zwłaszcza tego najbardziej znanego, masażu leczniczego klasycznego. Mawia się, że masaż klasyczny to terapia stara jak świat i jest w tym dużo prawdy. Stosowano go już 3000 lat temu, w Chinach stanowił sposób na rozluźnienie i wiele chorób. Dziś możemy korzystać w pełni z jego dobrodziejstw. Prawidłowo wykonany masaż klasyczny jest skutecznym sposobem oddziaływania na organizm ludzki. Komu zalecamy masaż klasyczny? Przede wszystkim osobom, które zaobserwowały jakiekolwiek zaburzenia funkcji mięśni, czy to na skutek urazów, chorób czy braku odpowiedniej dawki ruchu. Masaż doskonale sprawdza się w leczeniu różnego rodzaju nieprawidłowości w funkcjonowaniu narządu ruchu, a także po operacjach z nim związanych. Potrzebują go pacjenci z zanikami mięśniowymi lub nadmiernym ich napięciem. Masaż może pomóc w przypadku zapalenia nerwów, zaburzeń przemiany materii, przy przeciążeniach mięśni, czy niewłaściwej technice oddychania. Jest idealnym sposobem na rozluźnienie, stany pobudzenia, na bolesne skurcze, a także ból np. pleców. Każdy z nas powinien mieć świadomość, jak masaż wpływa na poszczególne narządy naszego ciała. Skóra staje się bardziej elastyczna i gładka, usprawnione zostaje działanie gruczołów łojowych i potowych. Masaż zwiększa zdolność mięśni do pracy, powoduje szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Pod wpływem masażu poprawia się zakres ruchomości w stawie, poprawia elastyczność więzadeł i ścięgien. U osoby poddanej działaniu masażu wzrasta szybkość obiegu krwi, szybciej wchłaniają się obrzęki. W zależności od potrzeb pacjenta masaż może zadziałać uspokajająco lub pobudzająco.

Drenaż limfatyczny

Innym rodzajem masażu jest drenaż limfatyczny, który usprawnia krążenie chłonki. Nieprawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego powoduje powstawanie zastojów, obrzęków. Do tych najbardziej znanych zalicza się obrzęki kończyn dolnych, które nie tylko sprawiają kłopoty w zwykłym funkcjonowaniu, ale powodują również dolegliwości bólowe. W naszej przychodni proponujemy także rozwiązanie i tego kłopotu, masaż zwany drenażem limfatycznym, który pomaga likwidować zastoje i obrzęki, przyczynia się do szybszego i sprawniejszego krążenia limfy. Pacjenci z obrzękami i opuchlizną nóg po operacji, uskarżający się na tzw. ciężkość nóg kierowani są przez nas na drenaż limfatyczny. Technikę tę proponujemy także osobom z nadmiarem tkanki tłuszczowej i cellulitem, a także tym, których dolegliwości związane są z zaleganiem toksyn w organizmie.

Kiedy nie masować?

Zanim skierujemy naszych pacjentów na terapię masażem, przeprowadzamy szczegółowy wywiad, ponieważ mimo niezaprzeczalnych zalet masażu, nie u każdego można go wykonać. Przeciwwskazaniem są wszelkie infekcje, zwłaszcza przebiegające z gorączką, stany zapalne skóry, wypryski, nowotwory, wysokie ciśnienie i wiele innych. Aby w pełni móc korzystać z dobrodziejstw masażu, należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania.

Jeśli chcesz skorzystać z terapii masażem, skontaktuj się z nami. Sprawdzimy, jak możemy Ci pomóc. Wejdź na stronę https://www.ortodentika.pl.