Bierna rehabilitacja stawów po artroskopii kolana lub urazie barku

leczenie chorob stawow

Ćwiczenia bierne nie angażują mięśni, bierna rehabilitacja stawów pozwala pacjentom szybciej wrócić do pełnej sprawności. W naszej kompleksowo wyposażonej przychodni Ortodentika, dysponujemy profesjonalną aparaturą do biernej rehabilitacji stawów kolanowego i biodrowego. Nowoczesne urządzenia typu Artromot, usprawniają pacjentów z dysfunkcją narządu ruchu, umożliwiając im powrót do formy po zabiegu operacyjnym lub urazie.

Na czym polega bierna rehabilitacja stawów?

Leczenie ruchem wywiera pozytywny wpływ na uszkodzone stawy. Artromot to zmotoryzowana szyna ruchowa, które zwiększa zakres zgięcia i prostowania stawu kolanowego i biodrowego. Umożliwia również ruchy w zakresie przywodzenia i odwodzenia, a także rotacji wewnętrznej i zewnętrznej. Co więcej, pozwala na ciągłą rehabilitację, również w warunkach domowych, gdyż można go wypożyczyć. Artromot jest intuicyjny w obsłudze, posiada pilot kontrolujący w języku polskim, proste i czytelne menu, szereg przydatny funkcji, kartę chip pacjenta, która zapamiętuje indywidualne dane terapii. Z programowaniem tej zaawansowanej technologicznie aparatury – oczywiście po wcześniejszym przeszkoleniu z zakresu obsługi szyny, bez problemu poradzą sobie nawet seniorzy. Ergonomiczne ukształtowanie fotela, możliwość regulacji oparcia i zagłówka sprawia, że użytkowanie sprzętu jest naprawdę komfortowe.

Warto wspomnieć, że terapia z użyciem specjalistycznej aparatury do biernej rehabilitacji stawów kolanowego i biodrowego, która umożliwia wykonywanie ćwiczeń w duchu koncepcji PNF, ustalana jest pod okiem fizjoterapeuty i lekarza. Doświadczony specjalista dobiera częstotliwość i zakres ćwiczeń, indywidualnie do potrzeb i możliwości każdego pacjenta.

Bierna rehabilitacja stawów z zastosowaniem Artromotu jest ciągła, bezbolesna i może być kontynuowana w domu, co jest dużym udogodnieniem dla wielu osób. To uniwersalny sprzęt rehabilitacyjny, który znajduje zastosowanie zarówno w praktyce klinicznej, jak i warunkach domowych).

Wskazania do biernej rehabilitacji stawów

Główne wskazania do ćwiczeń biernych (stosowania Artromotu), to np.:

  • endoprotezy,
  • artrotomie,
  • osteotomie,
  • operacje nowotworowe w obrębie stawu,
  • operacje dekompresyjne,
  • operacje odtworzeniowe,
  • zespół bolesnego łuku,
  • zaopatrzone operacyjnie złamania,
  • urazy stawów kolanowych i biodrowych.

Efekty biernej rehabilitacji stawów

Jakie efekty daje terapia ciągłym ruchem biernym z wykorzystaniem szyny do ćwiczenia kolana, czy biodra? Podstawowa zaleta to znaczne skrócenie czasu rehabilitacji – pacjent szybciej odzyskuje sprawność. Artromot zwiększa mobilność oraz zdolność ruchową kończyn. Jest nieocenionym urządzeniem przy samodzielnej rehabilitacji w warunkach domowych.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszych usług oraz umówienia się na wizytę w jednym z gabinetów Kliniki Ortodentika wszystkich mieszkańców Łukowa i okolicznych miast (Siedlce, Żelechów, Stoczek Łukowski, Radzyń Podlaski). Dysponujemy kadrą doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów oraz wysokiej jakości, nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym, dzięki czemu pacjenci po operacjach i urazach, mogą szybko odzyskać pełną sprawność i wrócić do zdrowia.