Podolog w przychodni Ortodentika, Łuków

Podologia  zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem stóp oraz stawów skokowo – goleniowych. Podolog to specjalista posiadający wszechstronną wiedzę na temat różnych patologii i schorzeń dotykających kończyny dolne.  Podologia obejmuje nie tylko leczenie, ale również profilaktykę, której celem jest jak najdłuższe utrzymanie przy zdrowiu i sprawności nasze nogi. Podolog doradzi, w jaki sposób o nie dbać, by nie doskwierały nam choroby i różne niedogodności z nimi związane.

Zapraszamy do zapisów online: https://booksy.com/pl-pl/149865_ortodentika_masaz_7538_lukow#ba_s=sr_1

Komputerowe badanie stóp

Ważnym elementem kuracji schorzeń leczonych w gabiecie podologicznym naszej kliniki jest komputerowe badanie stóp, czyli baropodometria. Ta metoda diagnostyczna polega na sprawdzeniu sił reakcji podłoża na nacisk stóp pacjenta, który znajduje się w pozycji stojącej lub przemieszcza się, chodząc. Komputerowe badanie stóp umożliwia fachową ocenę postępów terapii. Pozwala ono jednocześnie na dostosowanie sposobu leczenia do indywidualnych potrzeb pacjenta.

DIAGNOSTYKĘ STÓP ZA POMOCĄ POMIARU KOMPUTEROWEGO STOSUJEMY NAJCZĘŚCIEJ U:

 • sportowców, głownie biegaczy,
 • pacjentów będących w trakcie leczenia schorzeń kończyn dolnych (m.in. stóp, kolan),
 • dzieci i młodzieży ze zdiagnozowaną wadą postawy,
 • cukrzyków,
 • osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia neurologiczne.

BADANIE KOMPUTEROWE STÓP POZWALA NA:

 • szczegółowe zaplanowanie fizjoterapii i precyzyjny pomiar jej efektów,
 • weryfikację skuteczności operacji mającej na celu poprawę funkcji przetaczania stopy,
 • zaprojektowanie idealnie dopasowanych wkładek ortopedycznych oraz właściwy dobór obuwia.

Na podstawie wyników badania, nasz lekarz podolog doradzi, w jaki sposób dbać o stopy, by nie doskwierały im różne dolegliwości, a także ustali indywidyalnie odpowiednią metodę leczenia już istniejących schorzeń.

Zabiegi wykonywane przez podologa związane są z:

 • wrastającymi paznokciami;
 • odciskami;
 • grzybicą paznokci;

Do poradni podologicznych trafia duża grupa ludzi cierpiących na cukrzycę. Podolog doradzi diabetykowi, jak w prosty sposób, dzięki pielęgnacji swoich stóp, może zachować zdrowe nogi, a także obronić się przed groźnymi powikłaniami wywołanymi przez cukrzycę.


Leczenie wrastających paznokci

Problem wrastających paznokci wydaje się być mało istotny, jednak wiąże się on z dużym dyskomfortem, a w konsekwencji bólem, któremu można zaradzić dzięki interwencji specjalisty. Problem ten dotyka najczęściej paznokci paluchów u stóp, gdyż są one najtwardsze i mocno wbijają się w naskórek. Szybka pomoc lekarza pozwoli uniknąć nieprzyjemnej i bolesnej korekcji chirurgicznej.

W klinice Ortodentika mogą Państwo poddać się leczeniu wrastających paznokci Metodą Arkady. To skuteczna, szybka i bezpieczna technika, zapewniająca niemal natychmiastową ulgę oraz estetyczny i zdrowy wygląd płytki paznokcia. Kostka Arkady jest rewolucyjnym urządzeniem medycznym, które pozwala na leczenie nawet długotrwale wrastających paznokci.

Metoda Arkady posiada znaczną przewagę nad tradycyjnymi zabiegami chirurgicznymi. Przede wszystkim, pozwala ona na rekonstrukcję brakującego paznokcia przy pomocy akrylu, co pozwala uzyskać bardzo dobry efekt wizualny, a jednocześnie zapobiega wrastaniu rosnącego paznokcia w skórę wału paznokciowego. Sam zabieg jest bezbolesny i krótkotrwały (30-45 minut). Nie wymaga on zastosowania znieczulenia czy opatrunków, a także nie pozostawia ran.

Zabiegi wykonuje mgr pielęgniarstwa ze specjalizacją  chirurgiczną Katarzyna Marek.


Wkładki do butów

zdrowotne wkładki do obuwia Łuków ortopeda Łuków