Fizykoterapia, zabiegi  – Łuków

Metody fizykoterapii w Ortodentice:

 • KRIOTERAPIA
  Zadaniem zabiegów krioterapii miejscowej, jest skrócenie czasu rekonwalescencji pourazowej. Za pomocą kriouciskowego mankietu, działającego na dany obszar niską temperaturą, powodują one zmniejszenie bólu, pomagają leczyć stany zapalne oraz obrzęki, a także zwiększają zakres ruchu w stawie i siłę mięśniową.
 • LASEROTERAPIA
  Metoda ta, odznacza się wysoką skutecznością oraz szerokim zastosowaniem. Na efekty zabiegu laseroterapii, wpływ ma użyta w nim moc. Promieniowanie o małej lub średniej mocy, powoduje głównie zmiany na poziomie komórkowym. Laseroterapia jest świetnym rozwiązaniem przy takich problemach, jak: trudno gojące się rany i owrzodzenia ( w tym odleżyny), rany pooperacyjne, przewlekłe stany zapalne, utrudnione zrastanie się kości i wiele innych zaburzeń.
 • MAGNETOTERAPIA
  O efektywności metody, świadczy fakt, że pole magnetyczne przenika przez wszystkie warstwy ustroju, co pozwala mu na dotarcie głębiej niż inne postaci energii. Jest ono także zdolne do zmiany właściwości fizycznych wody, głównie zwiększenia stężenia znajdujących się w niej gazów, zmiany pH oraz zdolności zwilżania. Przeprowadzone dotychczas doświadczenia, dowodzą, że zmienne pola magnetyczne wpływają m.in. na potencjał błon komórkowych i reakcje biochemiczne, także te, z udziałem enzymów i hormonów, a dzięki zwiększaniu ciśnienia parcjalnego tlenu we krwi, usprawniają jej krążenie obwodowe. Magnetronik, czyli zabieg wykorzystujący działanie pola magnetycznego, ma dziś szerokie zastosowanie w fizykoterapii.
 • ELEKTROSTYMULACJA (PRĄDY)
  Zabieg pobudza nerwy i powoduje skurcze określonych grup mięśniowych poprzez drażnienie bezpośrednio mięśni lub zaopatrujących je nerwów. Powoduje on usprawnienie mięśni, a także wspomaga reedukację siły i napięcia mięśni, zwłaszcza szkieletowych.
 • ULTRADŹWIĘKI
  Ultradźwięki to niesłyszalne dla człowieka drgania mechaniczne. Fale ultradźwiękowe wykazują wiele leczniczych właściwości, m.in. działają przeciwbólowo i przeciwazapalnie, przyspieszają przepływ limfy w naczyniach limfatycznych i zwiększają procesy wchłaniania, zmniejszają napięcie mięśni oraz przyspieszają gojenie się ran.
 • LAMPA SOLLUX
  Zabieg, na drodze przewodzenia, przenoszenia lub promieniowania, przekazuje do organizmu energię cieplną. Wykonywane zabiegi mają działanie zarówno miejscowe, jak i ogólne.Jednym z zabiegów miejscowych jest ogrzewanie okolicy ciała za pomocą Lampy Sollux, która poprawia krążenie i uśmierza ból, a także za pomocą termoforu, worków żelowych Hot/Cold Pack lub poduszki elektrycznej.
 • FONOFOREZA
  Fonoforeza jest zabiegiem wykorzystującym energię ultradźwięków, do wprowadzenia przez skórę pacjenta leków przeciwbólowych lub przeciwzapalnych, najczęściej w postaci żelu lub kremu.

Krioucisk

rehabilitacja fizjoterapia - lukow

Krioterapia