stomatologia estetyczna

Zdrowy i biały uśmiech – czegóż chcieć więcej?

Biały uśmiech dodaje nam pewności siebie. Dzięki niemu częściej jesteśmy radośni i otwarci na innych. Jednak wielu osobom zależy na tym, aby wybielanie nie pociągało jednak ze sobą ryzyka uszkodzenia szkliwa, a właśnie taką cenę można zapłacić za zbyt częste zabiegi wybielające. Teraz nie musisz wybierać. Dzięki regeneracyjnej procedurze wybielającej zęby Twój uśmiech będzie i piękny, i bezpieczny.

Wybielanie regeneracyjne (Prevdent) oferowane przez  Klinikę Ortodentika to upiększająca terapia naprawcza szkliwa. Dzięki jednemu zabiegowi w gabinecie stomatologicznym możesz trwale usunąć przebarwienia i uzyskać wymarzona biel zębów. Przyjdź do nas. Klinika ortopedyczno- stomatologiczna w podlubelskim Łukowie czeka na Ciebie.

Regeneracyjne wybielanie Prevedent – poznaj metodę

Terapia z zastosowaniem systemu Prevdent należy do procedur jednorazowych. Podczas niej specjalista wykorzystuje dla poprawy piękna Twojego uzębienia specjalny preparat wybielający, a  opcjonalnie również i lampę z akceleratorem. Jeśli masz doświadczenie z  zabiegami laserowymi wybielania zębów, to wiesz, czego się spodziewać, choć ta metoda jest dodatkowo kolejnym krokiem naprzód. Łączy bowiem wybielanie z leczeniem nadwrażliwości zębów i remineralizacją szkliwa. Jest to możliwe dzięki połączeniu preparatu wybielającego (nadtlenku wodoru) z nano-hydroksyapatytem, syntetyczną substancją, która z łatwością wnika w strukturę szkliwa. Ponieważ hydroksyapatyt jest naturalnym budulcem zębów oraz kości, metoda jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Zabieg, trwający od 1 do 3 godzin, składa się z  trzech etapów: usuwania przebarwień i plam, wybielania i regeneracji szkliwa. Wybielanie może ulec skróceniu w  zależności, czy będzie wspomagane naświetlaniem czy nie.

Regeneracyjne wybielanie Prevedent  – kiedy wybrać, a kiedy zrezygnować?

Jeśli borykasz się  z nadwrażliwością zębów powinnaś/powinieneś, wybierając zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, zachować szczególną ostrożność, Żele stosowane np. w kuracji nakładkowej mogą być dla Ciebie zbyt agresywne. Jednak wybielanie regeneracyjne może okazać się strzałem w dziesiątkę – wszystko dzięki zastosowaniu nanohydroksyapatytu, który stosowany jest w stomatologii jako preparat przyjazny osobom z nadwrażliwością. Remineralizacja szkliwa sprawia, że zabieg wybielania stanie się bezbolesny, a ewentualny dyskomfort po jego wykonaniu minimalny. Jeżeli palisz papierosy, spożywasz dużo kawy, herbaty i inne barwiące produkty, pomyśl o możliwościach, które daje ta metoda. Jest ona również dedykowana dla pacjentów dotkniętych fluorozą zębów, leczonych tetracykliną i minocykliną czy też niezadowolonych z naturalnego koloru swoich zębów (czynniki genetyczne).  Pewne osoby niestety muszą zrezygnować z tego zabiegu. W tej grupie są: pacjenci z  niewyleczonymi chorobami zębów i dziąseł, osoby niepełnoletnie, kobiety w ciąży i karmiące piersią, osoby mające alergie na składniki preparatów wykorzystywanych podczas terapii. Zabiegów nie przeprowadza się też w  przypadku nowotworów.

Regeneracyjne wybielanie Prevedent  – zalecenia pozabiegowe, efekty

W przypadku zachowań pozabiegowych regeneracyjne wybielanie nie różni się od innych metod tego typu. Istotą utrzymania efektu jest przestrzeganie białej diety. Przez pierwszą dobę musisz zatem wykluczyć z jadłospisu produkty, które barwią, tj. herbatę, kawę, wino, soki owocowe, ciemne sosy, czerwone mięso czy niektóre warzywa (buraki, marchew). Zalecane jest oczywiście stosowanie płukanki i pasty do mycia zębów z linii Prevdent, a także unikanie produktów z fluorem. Dzięki tej terapii można wybielić zęby nawet o 7 odcieni. Efekt utrzymuje się do 2,5 – 3 lat, a  jego trwałość zależy w dużej mierze od Twojego trybu życia (odżywianie, higiena jamy ustnej). Chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń do kliniki i umów się na wizytę.