wstawianie implantów zębowych

Zadbaj o piękny i zdrowy uśmiech – skorzystaj z nowoczesnej implantologii!

Piękny, zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego człowieka. Im zęby będą równiejsze i bielsze – tym lepiej dla ich właściciela. Czasami jednak mimo naszych starań i przestrzegania podstawowych zasad higieny jamy ustnej, dochodzi do trwałego uszkodzenia zęba, który należy usunąć. Tak defekt w naszym uzębieniu może u nas skutecznie obniżyć poczucie naszej atrakcyjności. Przestajemy się uśmiechać i śmiać, w obawie przed tym, że nasze niepełne uzębienie zostanie przez kogoś zauważone. Na szczęście współczesne kliniki stomatologiczne potrafią zdziałać cuda! Zaś brak zęba może zostać skutecznie pokonany.

Implantologia stomatologiczna – walka z brakiem zębów

Nasi eksperci z Ortodentika w Łukowie wykonują profesjonalną implantologię stomatologiczną, która pomaga zwalczyć problem z brakiem uzębienia. Podstawa implantu stomatologicznego stosowanego w naszej klinice wykonywana jest z tytanowej śruby, która skutecznie zastępuje korzeń brakującego zęba. Ta innowacyjna metoda jest znacznie lepsza i wygodniejsza nie tylko dla stomatologa, ale także dla pacjenta. Dzięki zastosowaniu takiej śruby w naszym wszczepie, pacjent nie jest narażony na szlifowanie zdrowych zębów, jak w dotychczasowych metodach leczenia. Po okresie wzrostu kości z tytanową śrubą zostaje wykonana odbudowa zęba na implantach. Warto przy tym wiedzieć, że taki zabieg może pomóc w przypadku braku jednego, jak i wielu zębów. Dodatkowo jest to również świetna alternatywa dla pacjentów, których organizm nie toleruje protez konwencjonalnych.

Jak wygląda zabieg wszczepiania implantu?

Cały proces wszczepiania implantów stomatologicznych w naszej klinice trwa zwykle około 40 minut. Podczas zabiegu można wszczepić więcej niż jeden wszczep – nie ma co do tego przeciwwskazań. Nasi specjaliści przed każdym takim zabiegiem przeprowadzają wywiad lekarski, a także badania kliniczne. Na podstawie zdobytych informacji stomatolog może ocenić jakość, a także grubość kości – dzięki specjalnemu zdjęciu i tomografii komputerowej. Jest to niezwykle ważne, ponieważ kość będzie stanowiła podłoże dla naszego wszczepu implantologicznego. Warto przy tym wiedzieć, że taki zabieg jest bezbolesny – wykonuje się go, podobnie jak przy próchnicy – w znieczuleniu miejscowym. Wstawianie implantu można więc porównać do usunięcia zęba jednokorzeniowego. Bardzo ważne jest to, aby po zabiegu powstrzymać się z jedzeniem na około dwie godziny. Po tym czasie można spożywać jedynie pokarmy o miękkiej konsystencji. I co najważniejsze – jeszcze tego samego dnia pacjent może wrócić do pracy. Na drugi dzień po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i bóle, jednak bez problemu możesz pozbyć się tych dokuczliwych schorzeń lekami przeciwbólowymi.

Ile trwa zrastanie wszczepu z kością?

Według naszych specjalistów proces zrastania się implantu z kością jest kwestią indywidualną u każdego pacjenta. Dlatego nie da się jasno sprecyzować tego czasu. Najczęściej waha się on pomiędzy 2-6 miesiącami. W przypadku braku zrostu możliwe jest ponowne wszczepienie implantu. Warto pamiętać, że w momencie braku integracji z kością pacjent nie odczuwa żadnego bólu. W celu zapewnienia Ci jak największego komfortu estetycznego, może zostać założone Ci uzupełnienie tymczasowe – pamiętaj, że nie zawsze jednak będzie to możliwe.

Dowiedz się więcej o zabiegach przeprowadzanych w naszej klinice! Nie zapomnij odwiedzić naszej strony internetowej – https://www.ortodentika.pl/