Szukasz sposobu na hollywoodzki uśmiech? Z pomocą przyjdzie stomatologia estetyczna

ortodentika1

Któż z nas nie marzy o hollywoodzkim uśmiechu? Stanowi on najlepszą wizytówkę, dodając twarzy atrakcyjności. Niewiele osób może jednak poszczycić się idealnie równymi i śnieżnobiałymi zębami. To dla takich pacjentów stomatologia estetyczna przygotowała ofertę innowacyjnych zabiegów, których celem jest spektakularna metamorfoza uśmiechu. Dzięki wybielaniu zębów, czy licówkom zyskasz uśmiech rodem z czerwonego dywanu!

Oczyszczanie zębów – pierwszy krok w kierunku pięknych zębów

Kamień nazębny to twardy osad o ciemnym zabarwieniu, który odkłada się na zębach wskutek niewłaściwej higieny jamy ustnej, palenia papierosów, a także częstego picia kawy lub herbaty. Zabiegiem, który pozwoli usunąć kamień nazębny i jednocześnie przygotuje zęby do kolejnych technik z zakresu stomatologii estetycznej, jest skaling. Polega on na rozbiciu i usunięciu kamienia przy pomocy ultradźwięków, które wraz z wodą uderzają w powierzchnie zębów.

Skaling często bywa uzupełniony o piaskowanie, czyli usunięcie osadu i powierzchniowych przebarwień za pośrednictwem piasku stomatologicznego pod wysokim ciśnieniem. Oczyszczone i wypolerowane zęby można poddać dalszym zabiegom, np. wybielaniu.

Wybielanie zębów – nakładkowe czy lampą?

Wybielanie jest niezawodnym sposobem na rozjaśnienie zębów o kilka do kilkunastu odcieni, polecanym w szczególności osobom, których zęby straciły swą biel na skutek palenia papierosów, czy regularnego picia kawy. Spośród profesjonalnych metod wybielania zębów największą skutecznością cechuje się wybielanie nakładkami lub lampą.

Wybielanie nakładkowe jest przeprowadzane przez pacjentów samodzielnie w warunkach domowych, jednak przygotowanie do kuracji rozpoczyna się w gabinecie dentystycznym. Wtedy też dentysta pobiera wyciski zębów pacjenta, na podstawie których tworzone są indywidualnie dopasowane silikonowe nakładki. Lekarz wręcza pacjentowi nakładki wraz z żelem wybielającym. Wypełnione żelem nakładki należy nosić kilka godzin dziennie (lub w ciągu nocy) przez ok. 10 dni.

Wybielanie zębów lampą przeprowadzane jest w gabinecie stomatologicznym i odbywa się podczas jednej wizyty. W trakcie zabiegu lekarz aplikuje na zęby pacjenta preparat wybielający, po czym naświetla je przy pomocy lampy, która uaktywnia składniki żelu.

Nowy uśmiech dzięki licówkom

Licówki, czyli cienkie płatki przyklejane do wargowej strony zębów, to doskonałe rozwiązanie dla osób niezadowolonych ze swojego uśmiechu. Pozwolą one skorygować różne defekty uzębienia, m.in. jego kształt, ustawienie, czy odcień. Licówki mogą stanowić alternatywę dla innych zabiegów z zakresu stomatologii, jak np. wybielania lub leczenia ortodontycznego. Dzięki licówkom jesteśmy w stanie:

  • wyrównać kształt zębów (wydłużyć, poszerzyć lub skrócić koronę),
  • uzupełnić wykruszone lub złamane zęby,
  • zniwelować przebarwienia zębów,
  • zamknąć przerwę między zębami.

W klinice Ortodentika wykorzystujemy licówki kompozytowe, wykonane z wysokiej jakości materiału, odznaczającego się trwałością oraz naturalnym wyglądem. Do założenia licówek kompozytowych wystarczy jedna wizyta, a efekt hollywoodzkiego uśmiechu utrzymuje się od 2 do 5 lat. Po tym czasie licówki należy wymienić na nowe.

Więcej informacji o technikach z zakresu stomatologii estetycznej, dzięki którym zyskasz wymarzony uśmiech, przeczytasz na stronie http://www.ortodentika.pl/hollywoodzki-usmiech/.