Skompletuj swoje zęby!

orto2

Ubytki w jamie ustnej są koszmarem wielu ludzi. Braki w uzębieniu wyglądają wyjątkowo nieestetycznie i przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu, znacznie obniżając komfort takich podstawowych czynności, jak jedzenie i picie. Czasem utrudniają mówienie. Współczesna stomatologia proponuje jednak idealne rozwiązanie na tego typu problemy, jakim jest wszczepienie implantu zębowego.

Czym są implanty stomatologiczne?

Implant stomatologiczny skutecznie zastępuje normalny ząb i utrzymuje stan równowagi w jamie ustnej. To wszczep śródkostny – wykonana z tytanu śruba, zastępująca korzeń danego zęba. Popularna proteza stosowana jest w celu różnorakiej odbudowy w uzębieniu. Tytan jest metalem obojętnym dla organizmu, dzięki czemu nie ma żadnego wpływu na stan zdrowia użytkownika.

Implanty produkowane są w różnych kształtach i wielkościach, zależnie od potrzeb mogą mieć odmiennie modyfikowaną powierzchnię. Obecnie są najlepszymi dostępnymi zamiennikami zębów i świetnie je imitują pod niemal każdym względem. Są wytrzymałe, stabilne i wyglądają zupełnie jak zdrowe zęby, co trafnie zauważa ekspert z Kliniki ortopedyczno-stomatologicznej Ortodentika w Łukowie. Można je wszczepiać pojedynczo lub w większej liczbie. Implantologia jest obiecującą alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań protetycznych.

Na czym polega zabieg?

Zakładanie implantu jest dosyć długotrwałe i składa się z kilku etapów o zaawansowanej procedurze:

  1. Na początku konieczny jest zabieg chirurgiczny, który polega na wywierceniu w wyrostku zębodołowym (kości) odpowiedniego otworu, po czym wprowadza do niego implant. Odbywa się to w znieczuleniu miejscowym bądź przy pełnej narkozie, dzięki czemu zabieg jest bezbolesny. Trwa zwykle od 30 do 120 minut. Następnie, zaszywa się ranę i następuje okres gojenia. Dochodzi do osteointegracji, czyli bezpośredniego zrośnięcia się sztucznego korzenia z kością. Trwa to od 3 do 6 miesięcy. Organizm przestaje traktować implant jako ciało obce.
  2. Kolejny etap obejmuje odsłonięcie implantu i wkręcenie specjalnej śruby gojącej. W tym celu nacina się błonę śluzowa nad wszczepem. Śruba, oprócz przyspieszenia procesu gojenia, ma także za zadanie wymodelować kształt dziąsła pod koronę protetyczną. Po ok. dwóch tygodniach można przystąpić do uzupełnienia protetycznego.
  3. Ostatni etap polega na pobraniu wycisków i ostatecznym zamocowaniu sztucznego zęba. Ustala się optymalny kolor korony. Na ostatniej wizycie specjalista przykręca łącznik do implantu i montuje koronę protetyczną.

Przeciwwskazania

Implantów bezwzględnie nie wszczepia się w przypadku:

  • wszelkiego rodzaju chorób serca,
  • ciąży,
  • cukrzycy,
  • chorób kości,
  • leczenia onkologicznego lub immunologicznego,
  • niektórych chorób psychicznych,
  • osób poniżej 18 roku życia, ponieważ wcześniej kość nie jest jeszcze odpowiednio rozwinięta.

Implanty zębowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy chcą na stałe rozwiązać problem z brakami w swoim uzębieniu i cieszyć się pełną swobodą przy codziennych czynnościach. To trwały oraz bezpieczny sposób na ubytki stomatologiczne. Dodatkowo, sztuczne zęby pobudzają wzrost kości i chronią przed odkształceniami zgryzu oraz szczęki.