Skier’s Edge – trenażer narciarski. Trening przydatny nie tylko dla narciarzy, ale też podczas rehabilitacji!

narty1

Skier’s Edge to wyjątkowa maszyna do stacjonarnego treningu narciarskiego, która już jakiś czas temu zdobyła uznanie wśród wielu sportowców i lekarzy na całym świecie. To urządzenie posiada bowiem wiele zalet – umożliwia udoskonalanie techniki jazdy na nartach, a także przygotowanie się do sezonu narciarskiego w warunkach stacjonarnych. To również doskonała forma rehabilitacji po przebytych urazach stawu kolanowego, dlatego coraz częściej możemy ją spotkać w klinikach sportowych czy centrach rehabilitacji. Podpowiadamy, w jaki sposób trenażer narciarski Skier’s Edge może nam pomóc w odzyskaniu dobrej formy!

Skąd wziął się pomysł na Skier’s Edge?

Pierwsza maszyna Skier’s Edge powstała mniej więcej 23 lata temu, a jej twórcą był mężczyzna, który po kilkunastu latach zawodowej gry w piłkę nożną, a co za tym idzie, wielu kontuzjach stawu kolanowego, usłyszał od lekarzy niepokojącą diagnozę. Okazało się, że w wyniku przebytych w przeszłości urazów nie powinien on więcej biegać. Wtedy też rozpoczął poszukiwania metody ćwiczeń, która w bezpieczny sposób pozwoliłaby mu na wzmocnienie stawu kolanowego, a także szybki powrót do formy. Poszukiwania te okazały się jednak bezskuteczne, dlatego zdecydował się on opracować ją samodzielnie. W taki sposób powstała maszyna Skier’s Edge, która szybko zyskała uznanie nie tylko wśród zawodowców i amatorów jazdy na nartach, ale też u lekarzy i fizjoterapeutów, którzy uznali ją za rewolucyjny sprzęt do treningu i rehabilitacji.

Rehabilitacja na Skier’s Edge

Skier’s Edge jest bezpiecznym i funkcjonalnym sprzętem do rehabilitacji, a także wyjątkowym urządzeniem do treningu w zakresie utrzymywania dynamicznej równowagi, stabilizacji ciała oraz ćwiczeń siłowych. Ogromną zaletą maszyny Skiers’Edge jest to, że pozwala ćwiczyć pacjenta bezwstrząsowo – trening wykonywany jest w rewolucyjny sposób w zamkniętym schemacie poprzez ruchy boczne. Skala tych ruchów odpowiada nie tylko treningowi narciarskiemu, ale też innym dyscyplinom sportowym, dzięki czemu doskonale sprawdza się przy leczeniu typowo sportowych urazów ciała.

Dla kogo trenażer narciarski?

Fizjoterapeuci i instruktorzy jazdy narciarskiej docenili nie tylko skuteczność, ale też uniwersalność maszyny Skier’s Edge, ponieważ korzystać może z niej praktycznie każdy. Nie posiada ona żadnego limitu wieku, stopnia umiejętności czy wzrostu. „Dzięki różnorodnym ustawieniom ruchu oraz siły oporu, trening można dostosować bezpośrednio do możliwości naszego organizmu” – tłumaczą fizjoterapeuci z Przychodni Ortodentika w Łukowie. Trenażer jest polecany przez wiele światowych federacji narciarskich. Korzystają z niego najlepsi zawodnicy.

Rehabilitacja połączona z nauką!

● Trening Skier’s Edge pozwala na bezpieczną i skuteczną rehabilitację stawu kolanowego, a jednocześnie trenowanie techniki jazdy na nartach.
● Jest to system, który sprawdzi się zarówno u początkujących narciarzy, jak i tych średnio czy wysoce zaawansowanych. To doskonały sposób na kontynuowanie treningów sportowych, gdy przydarzy się nam kontuzja, a także ciągłe ulepszanie swojej zwrotności, równowagi, siły ruchów czy ogólnej sprawności fizycznej, bez względu na porę roku.
● Wystarczy około 20 minut spędzonych na trenażerze narciarskim, by pokonać kilka łatwiejszych lub trudniejszych biegów zjazdowych.