exogen

Exogen – przyspieszenie gojenia złamań kostnych

Każde złamanie kości nie należy do przyjemnych. Niosą one nie tylko długotrwały ból, ale także utrudnienie w codziennym funkcjonowaniu. Nie możesz wygodnie spać, komfortowo się umyć, czy też wykonywać innych, banalnych, codziennych czynności. Czekanie aż złamana kość zrośnie się może trwać wiele długich i uciążliwych tygodni. Nie każdemu z nas to się uśmiecha. Chcemy przecież wrócić najszybciej jak to tylko możliwe do codzienności, a przy tym cieszyć się w pełni samodzielnością. Bo nie ma chyba nic gorszego niż zależność od drugiego człowieka. Na szczęście współczesna ortopedia pomyślała o innowacyjnym rozwiązaniu takowych problemów. Istnieje jedna, sprawdzona terapia, która przyśpieszy uciążliwy upływ czasu, jaki wymagany jest podczas czekania na zrośnięcie się kości. Jeśli więc jesteś osobą mało cierpliwą, a także chcącą działać bez żadnych oragicziczeń, to bardzo dobrze trafiłeś!

Exogen – nowoczesne przyspieszenie zrostu kości

Exogen jest w pełni innowacyjnym, nieinwazyjnym, a przy tym ultradźwiękowym systemem, który skutecznie wspomaga leczenie braku zrostu kości. To właśnie w naszej klinice Ortodentica w Łukowie, możesz przyspieszyć gojenie świeżych złamań w dziecinnie łatwy i szybki sposób. Taką możliwość uzyskasz dzięki leczeniu systemem Exogen, które skutecznie skraca czas gojenia złamań Twoich kości. To właśnie wtedy zostaje pobudzony proces angiogenezy, czyli procesu tworzenia naczyń włosowatych, w okolicy szczeliny złamania. Dzięki temu zostaje przyspieszony proces gojenia powstałych złamań, a Ty szybciej możesz powrócić do swojej dawnej aktywności fizycznej.

Zalety leczenia systemem Exogen

Terapia z zastosowaniem Exogenu odbywa się każdego dnia. Jeśli jednak obawiasz się tego, że będzie zabierała Ci bardzo dużo czasu – to nie musisz się tego bać. Nasi specjaliści z Ortodentika w Łukowie zalecają stosowanie zabiegu codziennie, przez około 20 minut. Jest więc to krótki czas. Warto przy tym pamiętać o tym, że czas trwania całej terapii wynosi od 2 do 5 miesięcy. Okres ten jest w głównej mierze zależy od rodzaju i głębokości złamania jednej kości – a jak wiadomo każda kość w naszym organizmie ma nie tylko różne długości, ale także szerokości. Pamiętaj także o tym, że również czas rozpoczęcia terapii od chwili złamania odgrywa tu bardzo istotną rolę. Im wcześniej przystąpisz do leczenia tym szybciej pozbędziesz się niechcianych utrapień połączonych ze złamaniem.

Warto wiedzieć, że obecność zespolenia metalowego, takich jak gwoździe śródszpikowe, płytki, czy też śruby – nie stanowią jakiegokolwiek przeciwwskazania do stosowania leczniczej terapii z wykorzystaniem aparatu Exogen.

Zalety terapii

  • Łatwa obsługa urządzenia;
  • Leczenie może być przeprowadzane samodzielnie w domu;
  • Bezpieczeństwo i bezbolesność;
  • Zastosowanie na każdym etapie gojenia złamań;
  • Naturalny i przyśpieszony proces gojenia złamań;

Exogen: czy są jakieś przeciwwskazania?

W celu zapewnienia sobie jak najlepszej ochrony zdrowia, należy zawsze zapoznać się z przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu. O takich ewentualnościach powinien powiadomić Ciebie nasz specjalista przed każdym zabiegiem. Warto również samodzielnie zapoznać się z tym tematem. Przeciwwskazaniami do skorzystania z terapii Exogen jest:

  • Ciąża;
  • Okres karmienia piersią;
  • Wzrost kostny u dzieci;
  • Złamania otwarte w okresie nie wygojenia tkanek miękkich;

Już dziś odwiedź naszą klinikę Ortodentika w Łukowie. Na naszej stronie internetowej znajdziesz nie tylko więcej informacji o zabiegu przyśpieszenia zrastania kości – Exogen, ale również dowiesz się znacznie więcej o naszych ofertach.