fala uderzeniowa terapia

Ostroga piętowa – objawy schorzenia i jego skuteczne leczenie

Ostroga piętowa jest schorzeniem, które najczęściej dotyka sportowców. Jednak warto wiedzieć, że może ono dopaść każdego. Problem ten powstaje na skutek nadmiaru tkanki kostnej, która zaczyna wapnieć w okolicy pięty. Z czasem chodzenie takiej osobie, która doświadcza tego schorzenia, staje się niezwykle bolesne. Gdy zignorujesz ostrogę piętową to musisz liczyć się z tym, że ból będzie również odczuwalny podczas leżenia. Co ciekawe – nie w każdym przypadku musi dojść do bolesnego zwapnienia. Czasami pacjent może odczuwać ból z powodu zapalenia podeszwowego, który występuje w podobnym miejscu. Niezależnie od przyczyny – obydwa przypadki są wyleczalne. Nie musisz więc już dłużej cierpieć – pozwól sobie skutecznie pomóc i zgłoś się do nas!

Najczęstsze przyczyny i objawy ostrogi piętowej

Zapytaliśmy naszym wykwalifikowanych specjalistów o to co najczęściej przyczynia się do powstawania bolesnej ostrogi piętowej. Eksperci wyjaśnili nam, że schorzenie to najczęściej dokucza sportowcom – zwłaszcza tym, którzy regularnie biegają, grają w tenisa bądź siatkówkę. Warto pamiętać także o tym, że kłopot ten może również pojawić się z wiekiem – gdy nasze kości wyraźnie się osłabiają. Specjaliści uczulają na to, że ostroga piętowa jest stanem zapalnym w miejscu, gdzie nasza kość łączy się z rozcięgnem piętowym – strukturą, która z każdym naszym krokiem odpowiednio się napina oraz rozluźnia. Do powstania tego nieprzyjemnego problemu najczęściej przyczynia się noszenie nieodpowiednio wygodnego obuwia. Również doznane urazy lub przeciążenia wpływają negatywnie na stan naszej pięty. Podczas nadwagi rozcięgno piętowe dodatkowo się naciąga, co tylko powiększa stan zapalny. Na skutek tego, na pięcie zaczynają odkładać się złogi wapienne, które powodują bolesną ostrogę piętową. To właśnie dlatego niezwykle ważne jest dbanie o odpowiednią masę ciała – dzięki temu możemy znacznie obniżyć prawdopodobieństwo wystąpienia u nas ostrogi piętowej.

Jak skutecznie wyleczyć ostrogę piętową?

Dużo osób zwleka z pójściem do specjalisty, gdy zaczynają się problemy. Niektórzy z nas łudzą się nadzieją, że ból samoistnie przeminie. Niestety tak nie będzie – może być już tylko coraz gorzej. To właśnie dlatego niezwykle ważne jest odwiedzenie wykwalifikowanego ortopedy, który nie tylko rozpozna naszą dolegliwość, ale także pomoże nam ją wyleczyć. Najważniejsze jest precyzyjne zlokalizowanie miejsca powstawania bólu – pomoże to dobrać skuteczniejszą metodę leczenia. W tym celu pomocne będzie wykonanie prześwietlenia.

Nasi specjaliści z Ortodentika nie mają jednak dobrych wieści – leczenie ostrogi piętowej wymaga sporej ilości czasu i odpowiednio dobranych terapii. Pacjent nie ma jednak gwarantu, że schorzenie nie wróci za jakiś czas. Jedną z tradycyjnych metod leczenia – a także zapobiegania – ostrodze piętowej jest noszenie specjalnych wkładek ortopedycznych. Pamiętaj przy tym o doborze wygodnego obuwia, na płaskim obcasie. Warto przy tym stosować leki doustne, a także maści, które niwelują pojawiający się, dokuczliwy ból pięty.

Odpowiednio dobrana terapia – klucz do sukcesu

Pamiętaj jednak o tym, że podstawą w całym leczeniu powinna być przede wszystkim odpowiednio dobrana terapia. Nasi ortopedzi rekomendują falę uderzeniową, która skutecznie pomoże Ci nie tylko zniwelować ból, ale także wyleczyć schorzenie. Na taką terapię składać się będzie kilka wizyt – ich ilość zostanie dobrana do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Chcesz dowiedzieć się więcej o leczeniu z zastosowaniem fali uderzeniowej? Koniecznie sprawdź naszą ofertę!