dentysta

Miej zawsze piękny uśmiech!

Marzy Ci się piękny uśmiech lecz nie wiesz jak zadbać o zęby w najlepszy sposób? Chcesz, żeby oddech był zawsze świeży a zęby wyglądały jak z pierwszych stron gazet? Dość już z ukrywaniem zębów i uśmiechu ze względu na dyskomfort w jamie ustnej. Dowiedź się jak profesjonalnie dbać o zęby i całą jamę ustną, tak aby nigdy więcej nie mieć problemów  z prezentowaniem jej w całej okazałości.

Jak poprawnie myć zęby?

Zawsze byłeś przekonany,że poprawnie myjesz zęby, zachowujesz odpowiedni czas mycia, używasz profesjonalnych kosmetyków, które pozwalają Ci zachować je w czystości? Zanim weźmiesz się za mycie zębów kolejny raz, przeczytaj tekst poniżej a być może okaże się,że coś przeoczyłeś albo wręcz odwrotnie, jesteś idealnym przykładem na to jak to się powinno robić. Po pierwsze powinniśmy zacząć od tego, jakimi narzędziami to robisz. Ważne jest,aby szczoteczkę, którą używamy do codziennego mycia zębów wymieniać raz na 2-3 miesiące pamiętając wcześniej o zdezynfekowaniu jej wrzątkiem, warto to powtarzać raz w tygodniu, tak aby mieć pewność pełnej higieny. Dodatkowo, przed myciem zębów dobrze jest wypłukać usta wodą, tak aby pozbyć się resztek jedzenia. Dzięki temu mycie naszych zębów będzie bardziej efektywne. Szczoteczkę powinniśmy przechowywać włosiem do góry, w pojemniku, który nie jest szczelnie zamykany, tak aby umożliwić cyrkulację powietrza i nie powodować jej gnicia. Po drugie,ważna jest technika. Najlepiej,na początek ustalić jak myjemy zęby, czy zaczynamy od prawej strony na górze, a kończymy na lewej na dole czy może lepiej zacząć od przednich zębów, tak aby sukcesywnie przemieszczać się na tył. Nie można tutaj zapomnieć również zapominać o myciu języka i powierzchni żujących.Włoski szczoteczki powinny być skierowane do zębów. Następnie wykonujemy ruchy wymiatające w kierunku powierzchni żujących przy jednoczesnym zachowaniu ruchu wibrującego czy poprzecznie wibrującego. Każdy z tych ruchów powinien być wykonany co najmniej trzy razy, tak abyśmy mieli pewność,że poprawnie wyczyściliśmy każdy ząb. Siła mięśni policzków powinna być główną, którą wywieramy na ząb, tak, aby nie był to sam nacisk dłoni na szczoteczkę. Poprawna technika szczotkowania jest tutaj ważniejsza niż zbyt mocne szczotkowanie.

Jak często myć zęby?

Ważne jest również, aby myć zęby dwa razy dziennie, najlepiej po śniadaniu i ostatnim posiłku używając niewielkiej ilości pasty wielkości ziarna fasoli. Czas, który na to poświęcimy nie powinien być krótszy niż 2-3 minuty. Zanim zaczniemy główne mycie zębów należy pamiętać o wyczyszczeniu przestrzeni międzyzębowych, do czego idealnie nadaje się nić dentystyczna, czy chcemy to zrobić również po umyciu zębów pozostaje kwestią indywidualną.Dobrze jest również pamiętać o myciu samego języka, ponieważ właśnie tam gromadzi się najwięcej bakterii powodujących nalot a w konsekwencji wydzielany jest nieprzyjemny zapach. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak profesjonalnie myć zęby, skontaktuj się z naszymi specjalistami, od których dowiesz się więcej o tym jak zadbać o higienę jamy ustnej, gdzie profesjonaliści podpowiedzą Ci w jaki sposób robić to dobrze i w sposób jak najbardziej właściwy. Dodatkowo w ofercie mamy skaling czyli usuwanie kamienia nazębnego, który można uzupełnić o piaskowanie (oczyszczenie zębów z osadów i przebarwień). Doskonałym uzupełnieniem tych wszystkich zabiegów jest polerowanie zębów polegające na dokładnym wygładzeniu powierzchni zęba, a następnie lakierowanie zębów, mające na celu pokrycie powierzchni szkliwa zęba fluorem, który uwalnia przez jakiś czas jony fluorkowe, dając nam poczucie świeżości.

Dodatkowo dla dzieci przeznaczony jest zabieg lakowania zębów, tak aby zabezpieczyć bruzd zęba przed osadzaniem się płytki nazębnej i uchronić przed próchnicą. Gdy jednak sam cierpisz na bóle zębów idealnym rozwiązaniem będzie laseroterapia, która pozwoli Ci się uporać z bólami i obrzękami zębów.