masaze lecznicze

Mgr fizjoterapii, masażystka Jolanta Janiak chętnie wykona dla Państwa masaż. W ofercie posiadamy masaże klasyczne -lecznicze oraz masaże relaksacyjne. Szczególnie polecamy:

 1. masaż gorącymi kamieniami bazaltowymi
 2. masaż bańką chińską
 3. masaż limfatyczny
 4. masaż wzbogacony olejkami
 5. masaż dłoni i stóp
 6. kobido – japoński lifting twarzy

Polecamy również propozycje specjalne.

Dla osób o siedzącym trybie życia, z bólami rąk, szyi, bolesnym barkiem, zespołem cieśni nadgarstka – masaż obręczy górnej. Przynosi szybką ulgę i daje motywację do dalszej pracy.

Leczenie żylaków

W Ortodentice prężnie rozwijamy chirurgię naczyń. USG żył, leczenie żylaków

Dr n.med. Radosław Krupiński prowadzi kompleksowe leczenie Pacjenta. Kwalifikacja do zabiegu z wykonaniem USG Doppler. Wykonuje następujące zabiegi w układzie żylnym:

 • skleroterapie
 • skleroterapii cewnikowe
 • miniflebektomie
 • podwiązania perforatorów
 • termoablację niewydolnych żył powierzchownych, czyli EVRF lub EVLT ( laserem)

Zabiegi w znieczuleniu miejscowym lub z udziałem anestezjologa.

podolog Łuków

Czym jest baropodometria?

Miałeś niedawno uraz sportowy, który objawia się sztywnieniem lub mrowieniem nóg? Dokucza Ci nieprawidłowa postawa ciała? A może miewasz przewlekłe bóle kończyn dolnych, które nasilają się podczas chodzenia? Chcąc uzyskać rzetelną ocenę stanu zdrowia, warto skorzystać z komputerowego badanie stóp inaczej zwanego baropodometrią. Aktualnie jest ono najbardziej rzetelną metodą pomiarową. Baropodometria to dynamiczne badanie, które mówi wiele o stanie zdrowia badanej osoby.  Czytaj dalej

sposob na opuchniete nogi

Jak walczyć z opuchniętymi nogami?

Problem z opuchniętymi nogami dotyka wiele osób. Często pojawiają się one  z błahego powodu, może być to upalny dzień, czy dłuższe przebywanie w jednej pozycji. W żaden sposób nie można tego ignorować. Jest to sygnał od organizmu, że coś dzieje się z nim nie tak. Drenaż limfatyczny jest nieocenionym pomocnikiem w walce z opuchniętymi nogami. Szczególnie wtedy, gdy opuchliźnie towarzyszy ból nóg, pieczenie i mrowienie. Może to oznaczać początek powstawania żylaków. Jednym z rozwiązań eliminujących zagrożenie tą chorobą jest drenaż limfatyczny.

Czytaj dalej

rtg

Czym jest tomografia 3D zębów?

Naprawa zębów to czasami kosztowna sprawa. Zawsze jednak chcemy dla siebie jak najlepiej. Często brak zaufania do lekarza, budzi w nas wątpliwości, czy aby na pewno wszystko jest w porządku. Chcąc zyskać pewność, że nasze pieniądze zostały wydane prawidłowo, warto zdecydować się na diagnostykę rtg i cbct zębów. Są one doskonałą formą dokumentacji medycznej. Doceniają ją zarówno pacjenci, jak i lekarze, dlatego diagnostyka rtg i cbct jest tak popularna w gabinetach stomatologicznych. Zobacz, na czym polega tomografia 3D zębów i kiedy warto ją przeprowadzić.

Czytaj dalej

stomatologia ortopedia

Choroba zwyrodnieniowa stawu skroniowo-żuchwowego: przyczyn, objawy, leczenie

Często czujesz tępy ból w okolicy ucha lub skroni? Zmagasz się z zawrotami głowy lub mdłościami, a nocami często nie możesz spać? Są to objawy choroby zwyrodnieniowej stawu. Jej objawy są trudne do zauważenia, a lekarze często bagatelizują objawy lub nie mogą znaleźć żadnej z powszechnych przyczyn takiego stanu rzeczy. Leczenie chorób stawu skroniowo-żuchwowego gwarantuje komfort życia bez wspomnianych dolegliwości. Kończy się nocne zgrzytanie zębami i uporczywy ból głowy całymi dniami.

Czytaj dalej

orthokine

Leczenie złamań ultradźwiękiem – poznaj Exogen

Złamanie kości może przytrafić się każdemu. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Niestety, uraz choć powszechny, bardzo często unieruchamia poszkodowanego na kilka, jak nie kilkanaście tygodni. Wówczas pacjent boryka się ze zwolnieniem lekarskim, trudnościami związanymi z aktywnością fizyczną oraz z innymi bolączkami dnia codziennego. Jeśli złamanie było poważne- wtedy rehabilitacja trwa kolejna kilka tygodni. Na szczęście powstał Exogen, który znacznie przyśpiesza ten proces. Jest to terapia ultradźwiękiem, która przyspiesza proces gojenia się złamań. Aparat Exogen aktywuje biologiczny proces gojenia się kości na jej poziomie molekularnym.

Czytaj dalej

podolog luków

Czym są wrastające paznokcie?

Problem wrastających paznokci dotyka wiele osób. Wydaje się on być mało istotny, jednak wiąże się z bardzo dużym dyskomfortem i bólem, który towarzyszy chodzeniu czy zakładaniu butów. Aby wyeliminować dolegliwości wywołane przez wrastające paznokcie, należy udać się do podologa. Dobierze od odpowiednią metodę leczenia oraz szczegółowo omówi zasady profilaktyki. Zobacz, jakie metody podologia stosuje na wrastający paznokieć.

Czytaj dalej

zwyrodnienia stawow

Jak leczyć zwyrodnienie stawów?

Czy wciąż dokucza Ci uciążliwy ból stawów? Stany zapalne dają o sobie znać, a zwyrodnienie stawów to choroba towarzysząca Ci od kilku lat? Dodatkowo wszystkie leki i maści zawodzą, a Ty nie wiesz, co więcej możesz zrobić? Nikt nie chce, aby ból go ograniczał. Niedawno naukowcy przedstawili nowoczesną terapię Orthokine. Określa się ją jako przełomowe odkrycie w ortopedii molekularnej. Orthokine to nowoczesny sposób leczenia stawów, mięśni i ścięgien.

Czytaj dalej