ortopeda

Indywidualne wkładki do obuwia okiem ortopedy

Stopy w naszym ciele pełnią niezwykle ważne funkcje, są naszą podporą bo na nich opiera się cały ciężar naszego ciała. Obrazowo mówiąc niosą nas przez całe życie. Od kondycji stóp w dużej mierze zależy jakość naszego życia. Zdrowe, zadbane stopy sprawiają, że możemy iść przez życie bez bólu, dyskomfortu. Piesze wycieczki, sport wyczynowy, tańce do białego rana ? Nasze stopy umożliwiają nam aktywność fizyczną,sukcesy sportowe i odkrywanie najciekawszych zakątków świata. Czasem, dla dobra naszych stóp warto zastosować indywidualne wkładki do obuwia.

Kiedy warto stosować indywidualne wkładki do obuwia?

Nasi specjaliści uważają, że odpowiednio dobrane wkładki do butów w znacznym stopniu poprawiają komfort chodzenia, niwelują utrudniające normalne funkcjonowanie bóle oraz korygują wady wrodzone jak np. płaskostopie. Wśród dostępnych wkładek można wyróżnić wkładki profilaktyczne i wkładki ortopedyczne. Wkładki profilaktyczne przeznaczone są do codziennego użytkowania i zapewniania komfortu chodzenia. Zadanie wkładki polega na prawidłowym ustawieniu stóp oraz utrzymaniu ich w dobrej kondycji. Zazwyczaj wybierane są przez osoby, które ze względu np. na charakter pracy zmuszone są chodzić w niekomfortowym obuwiu lub zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami. Wśród indywidualnych wkładek do obuwia dostępnych w naszej klinice Ortodentika,  możemy znaleźć:

-wkładki na płaskostopie poprzeczne,

-wkładki na płaskostopie podłużne i poprzeczne,

-wkładki dla diabetyków zalecane przy tzw. stopie cukrzycowej,

-wkładki odciążające stosowane w przypadku ostrogi piętowej,

-wkładki pronujące stosowane w przypadku szpotawości kolan lub tyłostopia,

-wkładki supinujące stosowane w przypadku koślawości kolan, a także w płaskostopia

podłużnego.

Jak widać, wkładki do obuwia pomagają przy wielu różnych schorzeniach. Więcej na temat profilaktyki chorób stóp oraz dobierania indywidualnie dopasowanych wkładek do butów można przeczytać na naszej stronie internetowej. W zakładce kontakt https://www.ortodentika.pl/kontakt/ znajdziecie Państwo dane, za pomocą których można się z nami skontaktować i umówić na wizytę u specjalisty w celu dopasowania leczniczych wkładek do obuwia.