Hollywoodzki uśmiech dzięki projektowaniu uśmiechu!

stomatolog lukowIdealny uśmiech wymaga dużo pracy. Rozpoznawalne gwiazdy Hollywood posiadają idealne uzębienie, które bynajmniej nie wynika z naturalnych predyspozycji. Na taki efekt składa się współpraca specjalistów z wielu dziedzin stomatologii. Czy jednak idealny uśmiech zarezerwowany jest tylko dla celebrytów? Oczywiście, że nie! Teraz również polskie kliniki oferują takie usługi.

Czym jest projektowanie uśmiechu?

To innowacyjna metoda, polegająca na cyfrowym projektowaniu uśmiechu, w zależności od potrzeb pacjenta. Każdy pacjent posiada inne niedoskonałości: krzywe uzębienie, przebarwienia, ścieranie zębów. Dlatego każdy z nich powinien przejść leczenie dobrane indywidualnie, z odpowiednią analizą każdego przypadku. Takie właśnie jest projektowanie uśmiechu – bierze pod uwagę potrzeby każdego pacjenta, a także analizuje kształt twarzy, mimikę oraz inne istotne parametry.

Jak stworzyć uśmiech idealny?

Według specjalistów kliniki Ortodentika w Łukowie, drogę do idealnego uśmiechu otwiera podstawowe leczenie stomatologiczne. Nie sposób postawić trwały budynek na złym gruncie. Dlatego też pacjent musi być najpierw wyleczony z podstawowych chorób stomatologicznych, takich jak próchnica. Następnie, analizowane są m.in. rysy twarzy, mimika oraz szczegółowa budowa zębów. Na tej podstawie, zostaje stworzony komputerowy obraz najbardziej optymalnego rozwiązania dla pacjenta.

Dziedziny stomatologii wykorzystywane w projektowaniu uśmiechu

Wszystkie sposoby leczenia dopasowywane są do potrzeb pacjenta. Tworzenie nowego uśmiechu może następować dzięki współpracy ortodoncji, stomatologii zachowawczej, protetyki, implantologii i oczywiście – stomatologii estetycznej.

Czy analiza zdjęć pacjenta jest aż tak istotna?

Precyzyjne fotografie pozwalają dobrać dokładne parametry zabiegów. W zależności od rysów twarzy, czy wielkości szczęki i żuchwy należy dobrać wygląd zębów pod względem ich kształtu i wielkości, rozstawu, tak aby były w odpowiedniej proporcji do reszty twarzy i harmonijnie z nią współgrały. Zbyt duże lub małe zęby mogą wyglądać karykaturalnie, lub sztucznie.

Zęby jak z okładki!

Uśmiech z czerwonego dywanu staje się ogólnodostępny. Dzięki rozwojowi medycyny estetycznej i Ty możesz cieszyć się uśmiechem idealnym!

Więcej informacji na stronie: www.ortodentika.pl