rehabilitacja

Exogen – czyli jak przyspieszyć gojenie się złamań

Jak długo trwa powrót do pełnej aktywności ma świadomość każdy, kto zmagał się ze złamaną kończyną. W dzisiejszych czasach tego rodzaju uraz może znacznie wpłynąć na zawodowe i prywatne plany. Czy istnieje sposób na szybszy powrót do pełnej aktywności fizycznej? Nasi specjaliści postarają się odpowiedzieć na to pytanie.

Innowacyjny system Exogen

W leczeniu złamań bardzo dobre efekty można uzyskać dzięki systemowi Exogen, który oferuje nasza klinika. Jest to nieinwazyjny, ultradźwiękowy system wspomagający leczenie braku zrostu kości i przyspieszającym gojenie się złamań. Terapia systemem Exogen pomaga skrócić czas powrotu do pełnej aktywności fizycznej. Metoda ta doskonale sprawdzi się w przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia, zawodowo uprawiających sport itp.

Jak wygląda terapia?

System Exogen pozwoli osiągnąć zadowalające efekty w okresie 2-5 miesięcy stosowanego leczenia. 20 minut codziennej terapii pozwala szybciej odzyskać pełną sprawność. Co ważne, system Exogen jest bardzo łatwy w obsłudze, co pozwala przeprowadzać terapię w domu pacjenta. Takie rozwiązanie znacznie oszczędza czas i nie naraża pacjenta na dodatkowe koszty np. dojazdu. Najważniejszą zaletą jest fakt, że pacjent może samodzielnie wykonywać podłączeniu do aparatu. Dzięki otrzymaniu szczegółowego instruktażu przez doświadczonego rehabilitanta, może kontynuować proces leczenia w najdogodniejszym dla siebie czasie. System Exogen jest wyjątkowo skutecznym sposobem leczenia, a jednocześnie zapewnia komfort i wygodę pacjenta. Wybierając tego rodzaju wsparcie leczenia możemy szybciej powrócić do formy i to w zaciszu własnego domu!

Exogen- główne zalety

Do głównych zalet systemu Exogen specjaliści zaliczają:

  • możliwość rozpoczęcia terapii na każdym etapie gojenia złamania,
  • indywidualnie ustalany okres leczenia, na podstawie konsultacji lekarskich,
  • metoda jest bezbolesna i bezpieczna,
  • system Exogen może być stosowany nawet w przypadku obecności zespolenia,
  • udowodnione działanie wspomagające proces gojenia się złamań i szybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej.

Exogen doskonale sprawdza się w przypadkach utrudnionego gojenia się złamań. Z powodzeniem mogą go stosować osoby nałogowo palące papierosy, chore na cukrzycę, zmagające się z problemem zaburzonego metabolizmu, a także osoby starsze, u których proces gojenia się jest znacznie dłuższy, ze względu na zmniejszoną gęstość kości.

Przeciwwskazania

System Exogen to najlepszy sposób na szybszy powrót do pełnej sprawności fizycznej. Znacznie skraca okres rekonwalescencji i pozwala szybciej wrócić do aktywności zawodowej. W niektórych przypadkach, nie można skorzystać z wyjątkowych zalet systemu Exogen. Kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią muszą zrezygnować z leczenia systemem Exogen. U dzieci w okresie wzrostu kostnego nie należy prowadzić tego rodzaju terapii ze względu na brak badań klinicznych, które potwierdzałaby bezpieczeństwo stosowania tej metody. Nie należy rozpoczynać terapii w przypadku otwartych złamań w okresie, kiedy nie nastąpiło wygojenie się tkanek miękkich. W pozostałych przypadkach korzystanie z zalet systemu Exogen jest możliwa, na wszelki wypadek jednak należy skonsultować się z naszym lekarzem.

Jak rozpocząć terapię?

System Exogen pozwoli skrócić okres rekonwalescencji, dlatego warto rozpocząć jak najszybciej terapię. Nieinwazyjny, ultradźwiękowy system pozwala jednak na rozpoczęcie leczenia na każdym etapie.

Komfort pacjenta, bezpieczeństwo, udowodnione skrócenie okresu gojenia się złamań to najlepsza rekomendacja wspomagającego leczenie, systemu Exogen. Sprawdź, czy możesz skorzystać z nowoczesnej metody i umów się na wizytę w naszej przychodni https://www.ortodentika.pl/kontakt/