ortodonta

Dyskretny sposób na piękny uśmiech czyli parę słów na temat aparatów Clear Aligner

Zdrowe, proste zęby to nie tylko wymóg estetyczny, ale także kwestia zdrowotna. Krzywe zęby mogą prowadzić do rozwoju próchnicy lub chorób stawów skroniowo-żuchwowych. Najbardziej skutecznym sposobem jest noszenie aparatu ortodontycznego.

Dla wielu osób aparat korygujący zgryz jest uciążliwy w noszeniu lub wywołuje uczucie wstydu i zażenowania. Rozwiązaniem jest aparat ortodontyczny nakładkowy Clear Aligner dostępny w naszej klinice Ortodentika.

Dla kogo aparat ortodontyczny nakładkowy?

Aparat ortodontyczny nakładkowy Clear Aligner to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć zdrowe i proste zęby, jednak perspektywa noszenia aparatu z drucikami, skutecznie zniechęca do podjęcia decyzji. Każda osoba, która boryka się z wadami zgryzu, a chce olśniewać pięknym uśmiechem, może w dyskretny sposób zadbać o stan swojego uzębienia.

Zalety dyskretnego aparatu ortodontycznego nakładkowego

Zapytaliśmy specjalistów z kliniki Ortodentika  dlaczego warto skorzystać z nowoczesnego sposobu leczenia wad zgryzu. Eksperci wymienili główne zalety aparatu ortodontycznego nakładkowego takie jak:

  • dyskretny, dzięki wykonaniu z przezroczystego, biokompatybilnego tworzywa,
  • możliwość samodzielnego zdejmowania, np. podczas jedzenia,
  • brak dyskomfortu podczas użytkowania,
  • nie wywołują reakcji alergicznych,
  • nie powodują podrażnień w jamie ustnej,
  • łatwe utrzymanie higieny jamy ustnej,
  • zapewniają doskonałe efekty.

Stosowanie aparatu ortodontycznego nakładkowego Clear Aligner pozwala skutecznie leczyć wiele wad zgryzu jak: silne stłoczenie zębów, diastemy czy zgryzu otwartego.

Leczenie aparatem ortodontycznym nakładkowym Clear Aligner

O możliwości skorzystania z innowacyjnej metody zawsze decyduje stomatolog, który ustali indywidualny plan leczenia. Następnie tworzy się idealnie dopasowane nakładki na podstawie pobranych wycisków żuchwy oraz szczęki. Indywidualnie dobranie aparatu ortodontycznego nakładkowego zapewni pożądany efekt leczenia. Co ciekawe, dla każdego pacjenta przygotowuje się trzy rodzaje nakładek, o różnym stopniu grubości. Na każdym etapie korekcji wad zgryzu stosuje się inną grubość, a każdą nosi przez tydzień, aby uzyskać oczekiwane rezultaty. Podczas pierwszych trzech tygodni leczenia aparatem ortodontycznym nakładkowym, można ściągnąć nakładkę jedynie na dwie godziny w ciągu doby. Warto zastosować się do tego zalecenia, aby osiągnąć zamierzony efekt. Po okresie trzech tygodni konieczna jest wizyta w gabinecie stomatologicznym, gdzie dentysta dokładnie oceni przebieg leczenia. Następnie pobiera wycisk na wykonanie kolejnego zestawu nakładek. Pobieranie wycisku i tworzenie nowych nakładek oraz stosowanie ich przez okres trzech tygodni, tak wygląda proces leczenia wad zgryzu. Określenie okresu noszenia aparatu ortodontycznego nakładkowego Clear Aligner jest ustalane indywidualnie z każdym pacjentem, a czas leczenia zależy od wielu czynników. Według stomatologów okres leczenia trwa zazwyczaj poniżej roku, ok 8 miesięcy. Co ciekawe, komfortowe nakładki, w ostatnim etapie leczenia wymagają zakładania nakładek jedynie na noc

Dyskretny sposób na piękny uśmiech

Zastosowanie nowoczesnego, przezroczystego tworzywa oraz innowacyjnej metody pozwala dyskretnie korygować wady zgryzu i nie powoduje dyskomfortu w codziennym życiu. Aparat ortodontyczny nakładkowy Clear Aligner jest idealnym rozwiązaniem, dla wszystkich tych, których przeraża wizja noszenia nieestetycznego aparatu stałego. Możliwość samodzielnego ściągnięcia nakładek podczas higieny jamy ustnej czy spożywania posiłków jest dodatkową zaletą nowatorskiej metody leczenia. Jeśli chcesz cieszyć się zdrowym, pięknym uśmiechem, a nie wyobrażasz sobie noszenia tradycyjnego aparatu, skorzystaj z nowoczesnego aparatu ortodontycznego Clear Aligner. Przed podjęciem decyzji koniecznie skonsultuj się ze stomatologiem.

Więcej informacji o dyskretnym aparacie ortodontycznym nakładkowym znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej, zaś w celu umówienia się na wizytę w naszej przychodni, wystarczy zadzwonić na numer telefonu podany w zakładce kontakt: https://www.ortodentika.pl/kontakt/