Poznaj zalety naszego gabinetu

gabinet_stomatologiczny

Nie od dziś wiadomo że komfort dla Pacjentów jest bardzo istotny. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych pacjentów dołożyliśmy wszelkich starań, by ich pobyt w naszej przychodni był zadowalający. Dzięki wyjątkowo przyjaznemu wnętrzu i czystości pomieszczeń twoja wizyta okaże się przyjemniejsza.

Specjalistyczny sprzęt to połowa sukcesu do utrzymania nowoczesności gabinetu stomatologicznego. U nas możesz na to liczyć. Posiadamy:

  • znieczulenie quicksleeper,
  • diagnostykę RTG na miejscu,  
  • koferdam,
  • ssaki i ślinociągi,
  • wysokiej jakości podgrzewane wypełnienia kompozytowe,
  • piaskarkę abrazyjną,
  • akceleratory wybielania,
  • aparat fotograficzny.

Stosujemy techniki stomatologii minimalnie inwazyjnej, która zakłada poszanowanie oryginalnej tkanki zęba i dziąseł, dlatego do właściwego opracowania zęba niezbędne jest uzbrojenie oka. W wielu procedurach wystarczy użyć powiększenia lupą (ok.2,5 krotne powiększenie). W przypadkach wnikliwej diagnozy należy zastosować większe, mikroskopowe powiększenie.

Obecnie wykorzystujemy nano-hybrydowe materiały kompozytowe, które pozwalają na tworzenie wypełnień łudząco podobnych do naturalnych struktur zęba. Podgrzany kompozyt jest nie tylko bardziej plastyczny, ale również nie zamyka pęcherzyków powietrza i osiąga lepszą  polimeryzację. Dlatego wypełnienie jest trwalsze i wzrasta jego odporności na ścieranie.

Dysponujemy specjalistycznymi narzędziami do uzyskania anatomicznego kształtu zęba. Skoro zmieniły się możliwości, zmieniły się również wymagania Pacjentów. Do uzyskania idealnego, naturalnego kształtu zęba potrzebne są ponadstandardowe narzędzia modelujące. Włoskie  i amerykańskie zadowolą najbardziej wymagających. Przy każdym zabiegu używamy koferdamu, czyli gumowego arkusza, osłaniającego pole zabiegowe. Używa się ich dla wygody i bezpieczeństwa Pacjenta podczas wizyty, gdyż zabezpiecza przed zakażeniami krzyżowymi czy przypadkową aspiracją narzędzia. Jest najbardziej wskazany do stosowania podczas leczenia kanałowego oraz zabiegów stomatologii estetycznej.

Dobro pacjentów jest dla nas najważniejsze

Duża wagę Pacjenci przywiązują nie tylko do samego przebiegu, ale również do bezbolesnego sposobu podania znieczulenia! Dlatego obecność znieczuleń komputerowych, śródwięzadłowych jest coraz częstsza. Kontrolujemy w ten sposób ciśnienie środka znieczulającego i zmniejszamy opór tkanek. Każdy Pacjent może cieszyć się wygodą podczas wizyty. Można odpocząć, a przy okazji mieć bardziej precyzyjny zabieg. Lepsza widoczność zwiększa higienę pracy. Dzięki pracy ssaków efektywniej i szybciej usuwana jest ślina, rozkruszone resztki wypełnień, opiłki zęba i bakterie. Zapewniamy skuteczna fizjoterapię stomatologiczną, pozwalającą uporać się z uciążliwymi bólami skroniowo-żuchwowymi.

Do pracy wykorzystujemy wyłącznie materiały jednorazowe, gdyż zdrowie i zadowolenie Pacjenta jest naszym priorytetem. Dla wygody naszych pacjentów dysponujemy specjalnym gabinetem higieny. Posiadamy również odpowiednie udogodnienie dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji naszych petentów mamy przestronny parking. Oferujemy elastyczne formy płatności. Nasza placówka jest w pełni kompleksowa i dostosowana do potrzeb naszych Pacjentów.