Medycyna estetyczna w trosce o Twój piękny wygląd i dobre samopoczucie

ortodentika3

Medycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina, która dla wielu pacjentów stanowi jedyny sposób na poprawę wyglądu, zdrowia, jak i samopoczucia. Techniki odmładzania i upiększania twarzy cieszą się rosnącą popularnością nie tylko wśród kobiet, ale również mężczyzn.

Coraz więcej pacjentów bez skrępowania przyznaje się do korzystania z dobrodziejstw medycyny estetycznej, traktując je jako ważny element dbania o atrakcyjny wygląd. Zastrzyki z kwasu hialuronowego lub botoksu z pewnością zaliczyć można do kanonu zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Na czym polegają i jakie jest ich zastosowanie?

Botoks – zastrzyk młodości dla skóry

Botoks, czyli toksyna botulinowa typu A, rzadziej nazywana jadem kiełbasianym, to substancja produkowana przez bakterie Clostridium botulinum. Jej działanie polega na blokowaniu przekaźnictwa mięśniowo – nerwowego oraz rozluźnieniu mięśni. Ze względu na swoje właściwości, botoks znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Choć znamy go przeważnie z zabiegów odmładzających, botoks z powodzeniem wykorzystywany jest także w neurologii, okulistyce czy w leczeniu bruksizmu i nadpotliwości.

Botoks podawany w zastrzykach do mięśni mimicznych twarzy, prowadzi do wstrzymania ich aktywności, dzięki czemu zmarszczki i bruzdy ulegają wygładzeniu. Efekt ten utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. W tym czasie wybrany obszar twarzy jest rozluźniony i wygładzony, a skóra prezentuje się niezwykle młodo.

Botoks najczęściej wstrzykuje się w celu korekcji:

  • kurzych łapek,
  • lwiej zmarszczki,
  • zmarszczek palacza (wokół ust),
  • linii czołowych.

Preparat ten posłuży również do uniesienia opadających kącików ust czy zniwelowania “uśmiechu dziąsłowego”.
Sam zabieg wstrzykiwania botoksu jest bezbolesny i nie przekracza 30 minut. Toksynę botulinową podaje się śródskórnie w określone części twarzy przy pomocy cienkiej igły. W przypadku dużej wrażliwości na ból, obszar zabiegowy można znieczulić specjalnym kremem.

Kwas hialuronowy – recepta na młody i piękny wygląd

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w ludzkiej skórze, która odpowiada za jej nawilżenie i sprężystość. Kiedy wraz z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa, możemy uzupełnić jego ilość. Preparat na bazie kwasu hialuronowego to najpopularniejszy wypełniacz stosowany w licznych zabiegach medycyny estetycznej, m.in. w usuwaniu zmarszczek, powiększaniu ust czy modelowaniu twarzy. Cieszy się on dużym zaufaniem ze strony lekarzy, jak i pacjentów ze względu na swoje bezpieczeństwo oraz naturalność efektów.

Kwas hialuronowy może być stosowany do wypełniania zmarszczek oraz bruzd, a w szczególności:

  • fałdów nosowo-wargowych,
  • zmarszczek na czole,
  • zmarszczek wokół ust,
  • zmarszczek między brwiami,
  • kurzych łapek.

Dzięki wypełniaczowi na bazie kwasu hialuronowego możemy również modelować owal twarzy: zaakcentować jej wybrane obszary (np. policzki) lub zredukować nieestetyczne zagłębienia (np. pod oczami). Kwas hialuronowy chętnie stosowany jest także do wypełniania i modelowania ust. Pozwala on nie tylko na powiększenie warg i dodanie im objętości, ale również korekcję ich asymetrii oraz uniesienie opadających kącików.

Zabieg wstrzykiwania kwasu hialuronowego, podobnie jak zastrzyki z botoksu, cechuje się znikomą inwazyjnością oraz krótkim czasem trwania, a jego efekty utrzymują się kilka miesięcy. Więcej informacji o usługach z zakresu medycyny estetycznej w klinice Ortodentika.