ortopedyczne wady wrodzone u dzieci - leczenie

Ile kosztuje wizyta u ortopedy dziecięcego?

Regularne wizyty z dzieckiem u ortopedy są obowiązkiem każdego odpowiedzialnego rodzica. Tylko w ten sposób możemy uzyskać pewność, że układ ruchu naszej pociechy rozwija się prawidłowo. Długi czas oczekiwania na wizytę w ramach NFZ skłania wielu rodziców do umówienia wizyty w prywatnej placówce medycznej. Powstaje jednak pytanie, ile kosztuje wizyta u ortopedy dziecięcego. Oto, jakich kosztów możemy się spodziewać za konsultację w gabinecie ortopedycznym.

Ile kosztuje wizyta u ortopedy dziecięcego?

Standardowa wizyta u lekarza ortopedy dziecięcego to przeciętnie koszt ok. 250-350 zł. Niekiedy jednak, podczas konsultacji ortopedycznej, okazuje się, że konieczne jest wykonanie dodatkowych badań diagnostycznych, np. w postaci USG, RTG czy rezonansu magnetycznego. Wówczas pełny koszt wizyty w poradni ortopedycznej może być nieco wyższy. Przed planowaną wizytą w zakresie ortopedii i traumatologii warto zatem sprawdzić cennik usług w wybranym centrum medycznym. W naszej wielospecjalistycznej przychodni lekarskiej ceny badań i konsultacji u lekarzy wybranych specjalizacji są przystępne i przejrzyste dla pacjentów. Wyczerpujące informacje na temat kosztów wizyt u specjalistów ortopedii dziecięcej uzyskasz podczas kontaktu z naszym personelem.

Czy potrzebuję skierowanie do specjalisty ortopedii dziecięcej?

Skierowanie od lekarza rodzinnego jest niezbędne tylko w przypadku, gdy korzystamy z usług ortopedy w ramach NFZ. Jeśli natomiast decydujemy się konsultację prywatną, możemy bezpośrednio umówić się na wizytę do specjalisty. Pamiętajmy jednak, by na wizytę zabrać ze sobą m.in. dotychczasową dokumentację medyczną, w której mogą znajdować się cenne dla lekarza informacje dotyczące ogólnego stanu zdrowia dziecka.

Kiedy pierwsza wizyta i kolejne konsultacje z dzieckiem u ortopedy?

Pierwsza wizyta z dzieckiem u ortopedy powinna odbyć się jeszcze przed ukończeniem przez niego 4-6. tygodnia życia. To bardzo ważna wizyta, ponieważ w jej trakcie specjalista dokładnie ocenia narząd ruchu dziecka i sprawdza, czy nie doszło u niego m.in. do dysplazji stawów biodrowych. To często występująca wśród niemowląt wada wrodzona, która dzięki szybkiej diagnozie i wdrożeniu odpowiedniego leczenia może być całkowicie uleczalna.

Po raz kolejny warto odwiedzić z dzieckiem ortopedę, gdy ukończy 7-8. miesiąc życia lub po prostu w momencie, gdy maluch zacznie siadać i pełzać. Lekarz powinien wtedy ocenić jego ogólny rozwój motoryczny. Kolejne wizyty należy zaplanować, gdy dziecko zacznie chodzić, a później, gdy rozpocznie naukę w szkolę. Zwykle to jednak specjalista sugeruje, kiedy powinny mieć miejsce następne wizyty kontrolne. Istotne są także monitorowanie i diagnozowanie wad postawy u dzieci oraz młodzieży w wieku szkolnym. Właśnie w tym czasie bardzo często rozpoznaje się u nastolatków skrzywienia w postaci skoliozy, lordozy czy kifozy, które mogą wymagać podjęcia rehabilitacji przez młodego pacjenta.

Warto jednak zaznaczyć, że pomocy u ortopedy warto szukać za każdym razem, gdy niepokoją nas różne aspekty w rozwoju dziecka związane z jego narządem ruchu. Im wcześniej zostaną zdiagnozowane wybrane schorzenia czy urazy, tym większa szansa na ich skuteczne wyleczenie.

Na konsultacje ortopedyczne zapraszamy do przychodni Ortodentika w Łukowie, gdzie czeka na Państwa zespół lekarzy doświadczonych w dziedzinie ortopedii.