rehabilitacja ortopedyczna

Możliwości terapii Orthokine

Terapia Orthokine to innowacyjna metoda lecznicza, która pozwala na eliminowanie stanów zapalnych i bólu w stawach, mięśniach i ścięgnach. Działanie terapii Orthokine bazuje przede wszystkim na działaniu wprost ukierunkowanym na zaleczenie źródła problemu, czyli powstrzymaniu degradacji chrząstki stawowej. Zabieg tą metodą to innowacyjne, niechirurgiczne i małoinwazyjnej podejście do leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa, także degradacji chrząstki po urazach. Na czym polega zabieg Orthokine i jakie ma zastosowanie w leczeniu schorzeń narządu ruchu? Kto może skorzystać z tego typu terapii?

Czytaj dalej

leczenie chorob stawow

Orthokine – na zawsze uwolnij się od bólu stawów

Znów dokucza Ci dokuczliwy ból stawów? Rehabilitacja, kosztowne zabiegi czy żele przeciwbólowe są kosztowne i dają tylko chwilową ulgą. A przecież nie chcesz by ból Cię ograniczał i nie pozwolił na codzienną aktywność. Ratunkiem okazuje się przełomowe osiągnięcie ortopedii molekularnej, czyli terapia Orthokine.

Czytaj dalej

badanie gestosci kosci

Osteoporoza – choroba cywilizacyjna. Jak pokonać przeciwnika?

Światowa Organizacja Zdrowia uznała osteoporozę za chorobę cywilizacyjną, z którą zmaga się coraz więcej osób obojga płci. Szacuje się, że co pół minuty dochodzi do złamania spowodowanego chorobą (dane te dotyczą jedynie krajów UE). Niektóre złamania, do których dochodzi na skutek osteoporozy, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym wieku, kończą się unieruchomieniem do końca życia. Niepokojące dane powinny jednak motywować nas wszystkich do walki z chorobą, ponieważ istnieją sposoby na skuteczne powstrzymanie zachodzących w kościach zmian. Nie bez znaczenia jest odpowiednia profilaktyka i działania podjęte jak najwcześniej. Również postawienie trafnej diagnozy, gdy już pojawią się problemy, pomaga w zapobieganiu poważnym komplikacjom. W naszej przychodni zatrudniamy specjalistów, którzy zmagają się z problemami osób z osteoporozą. Poprzez wykonanie stosownych badań, mogą postawić trafną i szybką diagnozę, co umożliwia natychmiastowe włączenie leczenia. Uczymy również, jak zadbać o kości jeszcze przed pojawieniem się schorzenia i jak postępować, by zminimalizować ryzyko komplikacji, gdy zmiany już zaistniały. Leczenie osteoporozy to duże wyzwanie, ale również sposób na poprawę komfortu życia naszych pacjentów.

Czytaj dalej

leczenie zimnem

Krioterapia – leczenie zimnem

Medycyna ciągle odkrywa znaczenie różnych czynników w leczeniu ludzi. Znany jest między innymi, pozytywny wpływ ciepła na ludzki organizm, ale nie wszyscy wiemy, że,,odpowiednikiem’’ ciepłolecznictwa, wykorzystującym niską temperaturę, jest krioterapia.

Czytaj dalej

Wylecz uszkodzoną tkankę dzięki terapii falą uderzeniową!

ortodentika

Gdy mamy do czynienia z bólem, chcemy się go jak najszybciej pozbyć. Działania doraźne czasami pomagają, ale niestety nie na stałe. Jeśli ból długotrwale się utrzymuje lub powraca ze zdwojoną siłą, która uniemożliwia normalne funkcjonowanie, trzeba podjąć stanowcze działania. Bagatelizowanie tego problemu bowiem może prowadzić do poważnych konsekwencji.

Czytaj dalej